Ulterapia a HiFu

25 listopada 2020 Zabiegi

Kilku naszych pacjentów pytało nas, jaka jest prawdziwa różnica między HiFu a Ultherapy®. Omawiamy te różnice i dlaczego zalecamy stosowanie Ultherapy zamiast HiFu.

Czy możesz wyjaśnić różnicę w sposobie działania HiFu i Ultherapy®?

Po pierwsze, jest to nauka. Istnieją dwa rodzaje ultradźwięków używanych w medycynie: ultradźwięki zogniskowane o wysokiej intensywności (HIFU), które są używane głównie do zastosowań medycznych, oraz mikrodźwięki zogniskowane (MFU), które wykorzystują skoncentrowaną energię do konkretnej warstwy skóry. Pozwala to na dobrze tolerowane umieszczenie ukierunkowanego, precyzyjnego i spójnego leczenia.

Ultherapy® wykorzystuje MFU, który jest ostroogniskowany, pozostawiając okoliczne obszary bez zmian. Ultherapy® został zaprojektowany tak, by ukierunkowywać i dostarczać skoncentrowaną energię do określonej warstwy skóry. Jedną z największych wad innych zabiegów HiFu jest to, że jeśli uderzą w komórki tłuszczowe, mogą je zniszczyć, prowadząc do ich utraty. Może to prowadzić do powstawania pustych obszarów na twarzy, które w rzeczywistości powodują więcej linii i zmarszczek, niż zapewnienie pożądanego efektu liftingu.

Dlaczego Ultherapy jest bezpieczniejsza i bardziej skuteczna niż HiFu?

"Ultherapy® wykorzystuje technologię DeepSEE - unikalną pomoc wizualną, która pozwala lekarzowi widzieć leczone obszary - osiągając optymalne dla pacjenta rezultaty. Oznacza to, że mogą one osiągać odpowiednie głębokości pomiędzy 1,5 a 4,5 mm pod skórą, co pomaga w stymulacji nowego kolagenu i elastyny, co pomaga dostarczyć energię ultradźwiękową na określonych głębokościach w każdym punkcie koagulacji termicznej, aby stymulować naturalny kolagen i uzyskać efekt liftingu twarzy. Dzięki temu Ultherapy® jest bezpieczniejsza i bardziej skuteczna.

HiFu, bez ekranu ultradźwiękowego, jest zabiegiem na ślepo. Tak więc, chociaż producenci i kliniki twierdzą, że może on być skierowany na głębokość 4,5 mm, jak Ultherapy®, nie można tego zrobić bezpiecznie. W przypadku leczenia na ślepo nie ma możliwości sprawdzenia, czy głębokość 4,5 mm to tkanka, którą chcesz uderzyć, czy kość, czy coś innego. Oznacza to, że nie można bezpiecznie leczyć tak głęboko i jest mniej prawdopodobne, że osiągnie się pożądane rezultaty. Ponadto, ponieważ wyniki nie zostały przetestowane i oczyszczone przez FDA, prawdopodobnie nie można udowodnić, że te ślepe zabiegi HiFu działają w tym momencie".

Druga duża różnica polega na tym, że Ultherapy® posiada certyfikat FDA i EU CE i leczył ponad 1 milion osób na całym świecie, a na całym świecie sprzedano ponad 4 600 systemów. HiFu, które można znaleźć w klinikach w Wielkiej Brytanii, nie ma zatwierdzenia FDA. Jeśli produkt nie posiada aprobaty FDA, to produkt lub urządzenia, których potencjalne zagrożenia przewyższają korzyści z planowanego zastosowania. Jeśli nie jest to urządzenie Ultherapy® , może to nie być nawet sprzęt klasy medycznej, więc Twoje bezpieczeństwo może być zagrożone. Jedynym sposobem, aby mieć pewność, jest udanie się do kliniki estetycznej, w której stosuje się oryginalny sprzęt Ultherapy®.

Co umożliwiło Ultherapy uzyskanie zgody FDA?

"Wiele czynników wpłynęło na zatwierdzenie Ultherapy FDA". Zasadniczo, aby uzyskać zatwierdzenie FDA, producenci będą musieli przeprowadzić szeroko zakrojone niezależne testy kliniczne i wykazać, że urządzenie, jeśli jest używane prawidłowo i z odpowiednimi protokołami, jest całkowicie bezpieczne i daje wyniki".

Więcej informacji na temat tego, co oznacza zatwierdzenie FDA i dlaczego jest ono ważne, można znaleźć tutaj.

Czy Ulterapia jest bezpieczna?

Procedura Ultherapy® została zastosowana w ponad 1 milionie zabiegów na całym świecie. Każdy praktyk Ultherapy® przechodzi obszerne szkolenie proceduralne i otrzymuje narzędzia, dzięki którym możesz czuć się pewnie wybierając Ultherapy®. Ultherapy® jest jedyną mikroskopijną technologią ultradźwiękową, która została zweryfikowana i zatwierdzona przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (jeden z najbardziej rygorystycznych organów regulacyjnych w dziedzinie opieki zdrowotnej na świecie). W Unii Europejskiej Ultherapy® posiada certyfikat CE w zakresie nieinwazyjnego rzeźbienia i podnoszenia skóry właściwej na górnej i dolnej części twarzy, szyi i dekoltu (klatki piersiowej).

Słyszałem, że Ultherapy może być bolesna. Czy to prawda?

Aby Ultherapy® mogła działać, musi ogrzewać głębokie warstwy skóry. Każdy będzie miał inną wrażliwość na to ciepło, a Twój kosmetyk doradzi Ci, jak najlepiej radzić sobie z każdym dyskomfortem. Może on zalecić lub przepisać Ci środki przeciwbólowe (przeciwbólowe) przed zabiegiem.

Skąd mam wiedzieć, czy mój lekarz używa prawdziwej Ultherapy?

Wszyscy lekarze, którzy zakupili oryginalny system Ultherapy®, otrzymali Certyfikat Autentyczności (jak ten pokazany tutaj), który powinni być w stanie okazać w swojej klinice.

Kiedy zobaczę wyniki? Jak długo będą one trwały?

Możesz zobaczyć początkowy efekt liftingu, ale wczesne rezultaty będą miały miejsce w ciągu 2-3 miesięcy, a ostateczne około 6 miesięcy, ponieważ wzrost nowego kolagenu i elastyny zastępuje starą tkankę, której dotyczy zabieg. Pojedynczy zabieg Ultherapy® może dać u niektórych osób długotrwały efekt przez ponad rok.

25 listopada 2020 Zabiegi