Karboksyterapia jako sposób na cellulit

13 sierpnia 2014 Zabiegi

Karboksyterapia znajduje wiele zastosowań, zwraca się przy tym uwagę, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia cellulitu. Przekonują o tym osoby decydujące się na taki zabieg, jego dobra sława została jednak poparta również wynikami wielu badań i publikacjami naukowymi. Mówiąc o zastosowaniu karboksyterapii warto mieć zresztą na uwadze to, że stosuje się ją nie tylko w przypadku osób zmagających się z problemami z cellulitem. Jest to metoda stosowana tak w chorobach, jak i innych zmianach związanych z obwodowym krążeniem krwi, można więc myśleć o niej zmagając się z chorobą Reynoud, trudno gojącymi się ranami, cieniami pod oczami, owrzodzeniem, łysieniem, a nawet… zaburzeniami erekcji.

karboksyterapia na cellulit

Iniekcja dwutlenku węgla zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej w miejscu, które jest poddawane zabiegowi, poprawia napięcie skóry, a także przyczynia się do redukcji rozstępów oraz blizn. Co wcale nie mniej istotne, może być łączona z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby w tym samym czasie poddawać się liposukcji, mezoterapii, lipolizie albo peelingom. Sam zabieg z powodzeniem jest stosowany już od ponad dwudziestu lat. Bazuje na śródskórnym lub podskórnym aplikowaniu dwutlenku węgla z wykorzystaniem mikronakłuć. Jest to metoda pozostająca w zgodzie z procesami fizjologicznymi, do których dochodzi w naszym organizmie, po aplikacji gaz wędruje więc do płuc i jest wydalany w procesie wymiany gazowej.

Skuteczność karboksyterapii jest w dużej mierze uzależniona od liczby zastosowanych zabiegów. Ta jest uzależniona nie tylko od tego, jaka okolica jest leczona, ale i jakie są powodu leczenia i waha się od 8 do 15. Wśród zalet zabiegu wymienia się przede wszystkim bezpieczeństwo i skuteczność, warto jednak mieć na uwadze i to, że karboksyterapia nie wymaga znieczulenia, nie wyklucza pacjenta z „normalnego” życia, a do tego jest w pełni ekologiczna i naturalna dla naszych organizmów. Oczywiście, osoby poddające się karboksyterapii muszą liczyć się z istnieniem pewnych ograniczeń. W tym kontekście wspomina się o: ciąży i karmieniu piersią, niewydolności płuc oraz serca, chorobach nowotworowych oraz o przyjmowaniu inhibitorów anhydrazy węglanowej.

13 sierpnia 2014 Zabiegi