Na jakie obszary ciała można stosować CoolSculpting?

7 sierpnia 2020 Zabiegi

Co to jest CoolSculpting?

CoolSculpting to zatwierdzony przez FDA zabieg zamrażania tłuszczu, który w naturalny sposób eliminuje martwe, zamrożone komórki tłuszczowe w całym organizmie.

Procedura może być ukierunkowana na dokładnie te obszary, w których może zaistnieć różnica, bez uszkadzania sąsiadujących tkanek. Jako wiodący na rynku zabieg, udowodniono, że powoduje on śmierć komórek tłuszczowych, zmniejszając odkładanie się tłuszczu nawet o 25%.

CoolSculpting obniża temperaturę komórek tłuszczowych w obszarze zabiegowym do 4 stopni. Ponieważ tłuszcz zamarza w wyższej temperaturze niż inne tkanki ciała, można go bezpiecznie zamrozić przy użyciu tej techniki, nie uszkadzając żadnej z otaczających go struktur ani powierzchni skóry. Kiedy dochodzi do śmierci komórek tłuszczowych, komórki tłuszczowe są następnie metabolizowane przez organizm.

Co jest związane z leczeniem?

Podczas zabiegu najpierw nakładana jest specjalna podkładka ochronna w celu ochrony skóry. Następnie nakładana jest końcówka CoolSculpting, która jest zakrzywiona w celu dokładnego ukierunkowania na poszczególne obszary zabiegowe.

Do zabiegu nie jest potrzebne żadne znieczulenie, ponieważ jest ono praktycznie bezbolesne, chociaż można odczuć silne pociągnięcie i nacisk. Zabieg zapewnia precyzyjnie kontrolowane chłodzenie w celu dotarcia do komórek tłuszczowych znajdujących się pod skórą. Przetworzone komórki tłuszczowe są krystalizowane, a następnie niszczone, pozostawiając ciało do naturalnego przetwarzania tłuszczu i eliminacji martwych komórek. Dzięki temu czujesz się bardziej wyciszony i wyprofilowany.

Po kilku minutach procesu chłodzenia, obszar będzie czuł się zdrętwiały. Podczas zabiegu można usiąść i zrelaksować się. Możesz nawet wykonywać czynności, które zapewnią Ci zajęcie, takie jak czytanie lub praca na laptopie.

Jak długo trwa leczenie?

Jeden zabieg trwa zazwyczaj około 35 minut na cykl. W Health and Aesthetics mamy Dualsculpting, co oznacza, że możemy leczyć dwa obszary w tym samym czasie. Wiąże się to z użyciem dwóch maszyn, co skraca czas leczenia o połowę.

Jaka jest różnica między CoolSculptingiem a liposukcją?

CoolSculpting i liposukcja to oba zabiegi, które usuwają tłuszcz z miejsc docelowych. Główną różnicą między nimi jest to, że CoolSculpting jest zabiegiem dość nieinwazyjnym i nie wymaga znieczulenia. Liposukcja natomiast jest zabiegiem inwazyjnym i wymaga znieczulenia.

Zabieg liposukcji rozpoczyna się od podania dużej ilości rozcieńczonego środka znieczulenia miejscowego. Im więcej obszarów jest leczonych, tym bardziej potrzebne jest znieczulenie lub sedacja.

Zabieg chirurgiczny polega na usunięciu tłuszczu przez wydrążoną rurkę za pomocą aspiratora (urządzenia ssącego) w celu obrysowania ciała. Następnie przez małe nacięcie, umieszczone w niepozornym miejscu na skórze, wprowadza się małą rurkę ssącą. Za pomocą podciśnienia pod wysokim ciśnieniem, przez rurkę odsysane są komórki tłuszczowe, które rzeźbią wybrzuszenia w bardziej atrakcyjne kontury.

CoolSculpting jest idealny dla osób, które chcą uniknąć operacji inwazyjnych. Rezultaty stosowania CoolSculpting zaczną być widoczne po kilku tygodniach, ale pełne rezultaty liposukcji mogą być zauważalne dopiero po kilku miesiącach. CoolSculpting stanowi niechirurgiczną alternatywę dla liposukcji, która nie wymaga stosowania igieł, specjalnych diet ani przestojów.

Kto jest idealnym kandydatem do CoolSculpting?

CoolSculpting to idealna kuracja dla osób, które chcą pozbyć się upartego tłuszczu, takiego jak podwójna broda, boki, worki siodełkowe, tłuszcz biustonoszowy, tłuszcz pleców i wewnętrznych ud.

Aby przeprowadzić zabieg, należy mieć kieszenie z miękkim, szczypiącym się tłuszczem. Zabieg nie jest zalecany dla osób w ciąży, karmiących piersią lub cierpiących na krioglobulinemię lub parapsychiczną zimną heamoglobinurię.

Zamiast leczenia odchudzania, procedura ta jest przeznaczona dla osób prowadzących zdrowy tryb życia, które chcą dotrzeć do pewnych uporczywych obszarów ciała. Jeśli szukasz, aby stracić większą ilość tłuszczu, może być korzystne, aby przejść nasze medycznie prowadzone planu utraty wagi, Mediweight.

Jakie obszary można poddawać zabiegom CoolSculpting?

Ponieważ CoolSculpting wymaga, aby kieszenie z miękkim tłuszczem były skuteczne, tylko niektóre obszary ciała mogą być operowane.

Należą do nich:

Brzuch

Pozbycie się nadmiaru komórek tłuszczowych w brzuchu może być trudne, zwłaszcza w miarę starzenia się lub po porodzie. Wiele osób wybiera CoolSculpting, aby wyeliminować kieszenie niechcianego tłuszczu na brzuchu.

Broń

CoolSculpting może być stosowany na ramionach. Po utracie wagi, często może być trudno przenieść dodatkowy ciężar, który gromadzi się wokół ramion. Górna część ramienia i tłuszcz pod pachami są częstymi miejscami, które mogą być leczone przez CoolSculpting.

Podczas zabiegu nakładana jest podkładka żelowa, która chroni skórę. Następnie aplikator jest nakładany na ramiona, pojedynczo. Następnie lekarz będzie przesuwał urządzenie po skórze w celu podania technologii chłodzenia.

Plecy

Może być stosowany zarówno na dolną jak i górną część tkanki tłuszczowej pleców. Jest ona powszechnie stosowana w celu zmniejszenia "miłosnych rączek", odkładania się nadmiaru tłuszczu w talii.

Biodra

Określenie "worki siodłowe" odnosi się do nadmiaru tłuszczu wokół bioder i ud. Jeśli jesteś świadomy tego obszaru, CoolSculpting jest nieinwazyjnym rozwiązaniem pozwalającym na zmniejszenie ilości tłuszczu w tych miejscach.

Uda

Uda są jednym z najczęstszych miejsc występowania CoolSculpting, ponieważ uparty tłuszcz w tym obszarze może powodować, że ludzie stają się świadomi siebie. Twój lekarz będzie używał ręcznego aplikatora do leczenia ud.

Podbródek

Tłuszcz podbródkowy, potocznie nazywany "podwójną brodą", często występuje w przypadku połączenia słabej brody i małej szczęki.

Może to spowodować, że nadmiar tkanki będzie widoczny pod szczęką, co sprawi, że ludzie będą wyglądać na nadwagę lub będą wyglądać na starszych niż są. Często zdarza się również, że nadmiar masy ciała gromadzi się wokół brody i szyi.

CoolSculpting jest powszechnie stosowany do leczenia podwójnej brody. Aplikator Cool Mini jest używany do leczenia okolic brody, niszczenia komórek tłuszczowych i zmniejszania wyglądu podwójnej brody.

Specjalne obszary dla mężczyzn

Obszary wspólne dla mężczyzn, którzy mają CoolSculpting obejmują klatkę piersiową. Nadmiar tłuszczu na klatce piersiowej jest znany jako ginekomastia i może powodować pojawienie się "męskich cycków" Jest to również powszechne dla mężczyzn, aby CoolSculpting zrobić na ich tłuszczu brzucha.

Specjalne obszary dla kobiet

CoolSculpting może być przydatny dla kobiet, które są przytomne na temat tłuszczu w biustonoszu. Tłuszcz w biustonoszu" to termin używany czasami w odniesieniu do nadmiaru tłuszczu, który jest wpychany zarówno pod jak i nad biustonoszem. Nadmiar tłuszczu może powodować wypukłości, które mogą powodować u kobiet utratę przytomności w okolicy biustonosza.

Jakich obszarów nie można potraktować za pomocą CoolSculpting?

CoolSculpting wymaga szczypiącego, miękkiego tłuszczu, a nie wszystkie miejscowe obszary tłuszczu są idealne do CoolSculpting.

Niektóre obszary nie mogą być traktowane z zastosowaniem CoolSculpting z następujących powodów:

  • pacjent nie ma wystarczającej ilości tłuszczu w okolicy.
  • CoolSculpting nie został zatwierdzony do stosowania na tym obszarze.
  • Aplikatory CoolSculpting nie są przeznaczone do stosowania na danym obszarze i dlatego nie pasują prawidłowo.

Następujące obszary ciała nie nadają się do CoolSculpting:

Obszar łonowy

Obszaru łonowego nie można leczyć CoolSculptingiem.

Jeśli jednak szukasz zabiegu na zwiotczenie pochwy i suchość. Zabieg ten delikatnie podgrzewa tkanki pochwy, dokręcanie kanału pochwy.

Nogi i kostki

Podczas gdy CoolSculpting może być operowany na udach, na ogół nie jest operowany na dolnych częściach nóg. CoolSculpting nie może być stosowany na kostkach, ponieważ aplikator nie dopasowuje się do miejsca, w którym może być używany prawidłowo.

Zabieg Accent Prime posiada ultradźwięki i częstotliwości radiowe, które pomogą zniszczyć tłuszcz i napiąć skórę na nogach.

Twarz i szyja

Poza podbródkiem, nie możemy stosować kuracji CoolSculpting dla tłuszczu na twarzy i szyi. Zabieg nie został zatwierdzony dla tego obszaru, a aplikator nie jest na tyle mały, aby można było go zastosować w tym miejscu.

Jeśli szukasz odpowiedniego leczenia w celu usunięcia uporczywego tłuszczu z twarzy lub szyi, to oferujemy różne metody leczenia następujących powszechnych schorzeń w okolicy twarzy:

Podgardle

Wraz z wiekiem w warstwach skóry dochodzi do wielu zmian, które powodują obwisłość twarzy i skóry wokół szczęki. W połączeniu z nimi może to powodować powstawanie podudzi. Do leczenia podgardla proponujemy następujące zabiegi:

  • Ultraterapia - nieinwazyjny zabieg, który wykorzystuje energię ultradźwięków do liftingu i napinania skóry. Ze względu na swoją szybkość i skuteczność, zabieg ten jest często opisywany jako lifting twarzy bez operacji lub "lifting w porze lunchu". Zabieg ten trwa dwie godziny.
  • Wypełniacze skórne - w tym zabiegu obszar poddawany zabiegowi jest pulchny, dzięki czemu uzyskuje się efekt liftingu i odmłodzenia obszarów, które wymagają większej objętości. Poprawia to strukturę twarzy i teksturę skóry. Więcej informacji na temat wypełniaczy skórnych.

Trądzik

Chociaż nie istnieje trwałe lekarstwo na trądzik, objawy i skutki uboczne, takie jak plamy i olejek, można kontrolować poprzez skuteczne oczyszczanie martwej skóry.

Zatopione policzki

Nasze zabiegi na zatopione policzki zawierają wypełniacze skórne oraz Profhilo, czysty hialuronik, który działa oczyszczająco na skórę i poprawia jej zdrowie.

Rosacea

Rosacea jest stanem zapalnym, który dotyczy głównie policzków, brody, nosa i czoła. Stan ten może powodować swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie skóry, wyłamania i zgrubienia oraz stan zapalny skóry. Polecamy stosowanie Rozatrolu, preparatu normalizującego, który zmniejsza nadmiar sebum i dostarcza enzymatycznego złuszczacza.

Kolana

CoolSculpting nie może być używany na kolanach. Nasz zabieg Accent Prime może zwalczać cellulit, napinać skórę i nadawać jej kontur w okolicach kolan.

Garb bawołuski

Bawoły garb odnosi się do wybrzuszenia dodatkowego tłuszczu wokół szyi i górnej części pleców. Stan ten jest częstym objawem zespołu Cushinga. Obszar ten jest bardzo trudny do leczenia przy użyciu CoolSculpting i nie jest zalecany.

Utrata masy ciała

Coolsculpting nie powinien być traktowany jako rozwiązanie utraty wagi, a zamiast tego jest przeznaczony do pozbycia się wybrzuszeń ciała. Jeśli walczysz z utratą wagi, możesz rozważyć nasz medycznie prowadzony program utraty wagi.

Ściąganie skóry

Chociaż CoolSculpting pozbywa się dodatkowych wybrzuszeń, to nie jest to zabieg ściągający skórę. Jeśli szukasz zabiegu ujędrniającego skórę, nasza procedura Accent Prime jest zatwierdzonym zabiegiem ukierunkowanym na cellulit, ujędrnienie skóry i modelowanie konturów ciała. 

7 sierpnia 2020 Zabiegi