Zamykanie rozszerzonych naczynek na twarzy

28 lutego 2017 Zabiegi

Obecnie usuwanie naczynek rozszerzonych na twarzy to zabieg, który staje się bardzo popularny we wszystkich gabinetach związanych z medycyną estetyczną. Pajączki a także rumień dotyczą obecnie wielu osób. Na naszych twarzach pojawiają się nieestetyczne siatki z naczynek, która będzie się regularnie powiększać a pieczenie naszej skóry będzie coraz bardziej intensywne. To znaczy, że właśnie w tym momencie będzie trzeba się zdecydować na zabiegi, w ramach których zamknie się te rozszerzające się na naszej twarzy naczynka. Ten zabieg jest bardzo popularny i dlatego dobre będzie również poznać szczegóły jakie będą go dotyczyć.

Rozszerzone naczynka

Teleangiektazje (cuperosa) to takie określenie, które będzie stosowane, jeśli chodzi o trwałe poszerzenie naczyń włosowatych, które prześwitują przez naskórek w postaci nitek i mogą stworzyć czerwoną pajęczą sieć. Jeśli nie będziemy ich leczyć mogą one zacząć pękać i po jakimś czasie będą tworzyć jednolitą czerwoną plamę określoną jako rumień. Naczynka rozszerzone pojawić się mogą na każdym rodzaju cery. Jednak najbardziej narażone na ich pojawienie się będą delikatne cienkie i wrażliwe elementy naszej skóry. pajęczaki pojawiają się w okolicach nosa, na policzkach oraz brodzie. Rozszerzenie i pojawienie się rumienia może być związane z różnorakimi czynnikami. Wynikać to może z gorącej kawy, mocnej herbaty, temperatury, spożywania alkoholu czy pikantnych potraw a także pod wpływem zmian temperatury jak i też kwestii związanych z warunkami atmosferycznymi oraz naszym stanem emocjonalnym i nerwami.

zamykanie naczynek

Zamykanie naczynek - przed zabiegiem

Zanim taki zabieg będzie wykonywany lekarz musi przeprowadzić dokładny wywiad i ocenić jaki problem u danej osoby występuje. Znaczenie ma to jak głęboko będą naczynka, jaka jest ich ilość. To wszystko jest ważne, by dało się odpowiednio dobrać długość fal jakie mają być emitowane przez laser bądź elektrodę. Trzeba pamiętać, że przed zabiegiem już około dwa tygodnie nie stosujemy ziół, które mają charakter fotouczulający oraz leków z dodatkiem kwasu salicylowego.

Nie usuniemy przyczyn tylko objawy

Trzeba będzie pamiętać, że taką terapią będzie można usuwać wynik zmian w naczynkach i będziemy poprawiali naszą estetykę, ale zabieg zamykania naczynek nie będzie w stanie zagwarantować nam, że kolejne nie będą pękać. Nie da się w ten sposób usuwać przyczyn tego problemu. Jeśli więc nie chcemy, by stan naszej cery się pogarszał musimy oczywiście dbać o stworzenie dobrych warunków a także odpowiedniej pielęgnacji. Między innymi będzie trzeba myśleć o stosowaniu kosmetyków dobrej jakości jak i też konieczność będzie związana z regularnymi profilaktycznymi wizytami u dermatologa.

28 lutego 2017 Zabiegi