Zabiegi na zmarszczki na czole – medycyna estetyczna

3 września 2018 • Twój problem •

Mimika ludzka bywa bardzo niebezpieczna. Wiąże się z nią m.in. powstawanie zmarszczek. Zjawisku temu sprzyja ekspresja, pojawiająca się na naszej twarzy. Złość, uśmiech albo zdziwienie prowadzą do powstawania zmarszczek poziomych oraz pionowych (np. pomiędzy brwiami), które nie wyglądają estetycznie.

Widoczne zmarszczki sprawiają dodatkowo wrażenie posępności rozmówcy. Najczęściej na czole spotyka się pojedynczą zmarszczkę poziomą, ale u niektórych ludzi pojawiają się dwie lub trzy kreski. Często pierwszą z nich określa się mianem lwiej.

JAK POZBYĆ SIĘ ZMARSZCZEK NA CZOLE?

Medycyna estetyczna w ostatnich latach uczyniła znaczny progres. W zależności od stanu skóry, wieku oraz głębokości zmarszczek, umożliwia wykonanie różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych. Oto lista kilku najpopularniejszych, w zależności od predyspozycji osoby zainteresowanej oraz pożądanego końcowego efektu.

Juvapen
źródło obrazka: https://klinikamurano.com/oferta_botoks-toksyna-botulinowa_20.html 

Botoks na zmarszczki na czole

Mało chlubne określenie, które opiera się na blokowaniu mięśni mimicznych twarzy. Odpowiadają one za powstawanie zmarszczek, a substancja hamuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. Tego typu zabiegi zaleca się osobom z dużą ekspresyjnością. Mocne marszczenie brwi może być symptomem intensywnej mimiki oraz przyszłych problemów. Szacuje się, że efekty botoksu utrzymują się zazwyczaj przez około 3-4 miesiące.

"W Klinice Murano zabieg botox wykonywany jest przy użyciu urządzenia Juvapen - pierwszego takiego urządzenia w Polsce do iniekcji botoksu! Pomoc dla lekarza - korzyść dla Pacjenta." - dr. P. Rujna

Kwas hialuronowy, a zmarszczki na czole

Ten cukier złożony, który jest substancją naturalną, działa korzystnie na bruzdy oraz zmarszczki na czole. Dzięki swoim właściwościom, zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia oraz łączy włókna kolagenowe. Skóra staje się jędrna, a z wiekiem ciało ludzkie traci naturalny kwas hialuronowy. Zabiegi z jego udziałem mogą pomóc nam w przywróceniu naturalnej estetyki twarzy. 

Poniżej prezentujemy zabieg wypełnienia zmarszczek z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Za użyczenie nagrania dziękujemy Klinice Murano.

Nici liftingujące zniwelują zmarszczki na czole

Nici wykonane z substancji rozpuszczającej się (po kilku miesiącach), mają zbawienny wpływ na zmarszczki na czole. Pobudzają przy tym syntezę naturalnego kwasu hialuronowego oraz produkcję kolagenu. Dodatkowy atut to niewątpliwie stymulacja fibroplastów. Dzięki nim organizm produkuje elastynę, odpowiedzialną za jędrność skóry.

klinikamurano.com

Laser frakcyjny pomoże na zmarszczki na czole

Nowoczesna metoda, która wykorzystuje energię skupionych wiązek światła. Może się wydawać kontrowersyjna, bowiem naskórek oraz skórę uszkadza się, aby następnie odbudowała się w sposób naturalny. Zdrowa tkanka jest zdrowsza oraz młodsza, a przy tym bardziej elastyczna. Zabiegi redukujące zmarszczki laserem grakcyjnym oferowane są przez clinicacosmetologica.pl

Fale radiowe rf na zmarszczki na czole

Fale radiowe RF (z ang. Radio Frequency) stanowią jedną z najbardziej skutecznych metod walki z niedoskonałościami. Bezpieczny oraz nieinwazyjny zabieg pomaga w walce ze zmarszczkami, rozstępami oraz cellulitem. Jego szerokie wykorzystanie poprawia również procesy metaboliczne oraz wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej. 

Osocze bogatopłytkowe – jak zadziała na zmarszczki na czole?

Niezbyt przyjazna nazwa ,,wampirzy lifting" towarzyszy temu zabiegowi od lat. Nazwa wzięła się od osocza bogatopłytkowego, które otrzymuje się z krwi pacjenta. Samo działanie bardzo przypomina opisane już nici liftingujące. Stymuluje się bowiem fibroplasty, które zajmują się produkcją kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność skóry.

Ten rodzaj zabiegu stanowi idealne rozwiązanie dla osób ceniących naturalne produkty oraz unikających innych rozwiązań (ze względów przekonań albo kwestii zdrowotnych w postaci na przykład alergii). Osocze rzadko stosuje się miejscowo (chociażby w przypadku zmarszczki na czole). O wiele częściej przeprowadzamy terapię na całej powierzchni twarzy. Zabieg z wykorzystaniem osocza stosowany jest min. w Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach. 

3 września 2018 • Twój problem •