Wypadanie włosów

31 sierpnia 2018 • Twój problem •

Problem związany z nadmierną utrata włosów dotyczyć może milionów ludzi na całym świecie. Powodami takiej przypadłości mogą być bardzo różnorodne przyczyny, logicznym więc jest to, że wymagają one także różnorakich sposobów leczenia. Celem ustalenia jednoznacznej diagnozy odpowiadającej na pytanie co spowodowało nadmierne wypadanie włosów, konieczne mogą być specjalistyczne badania i wizyta u trychologa, którego specjalnością jest leczenie chorób skóry głowy i włosów. Wypadanie włosów może być wieloetapowe i zaczynać się od lekkiego przerzedzania a skończyć się na nawet całkowitej utracie włosów co szczególnie bolesne i odczuwalne jest przez kobiety.

Do nadmiernej utraty włosów może przyczyniać się:

  • Choroba
  • Nieodpowiednia dieta
  • Długotrwały stres
  • Przewlekły stan zapalny organizmu
  • Spadek hormonów po porodzie
  • Różnego rodzaju anomalie zachodzące na skórze głowy

Jeżeli zaobserwuje się stopniowe, powolne wypadanie włosów, którego charakterystyczną cechą jest nasilanie się objawów z każdym rokiem, można domniemywać, ze łysienie ma charakter genetyczny i jest dziedziczne. Kolejnym aspektem wpływającym na zmniejszenie gęstości włosów mogą być niewłaściwe, inwazyjne i nieprofesjonalne zabiegi fryzjerskie.

Aktualnie dostępnych jest wiele metod leczenia łysienia.

Najważniejszą jednak kwestia jest szybka reakcja – wspomaga ona szybkie i efektywne leczenia nadmiernego wypadania włosów. Najskuteczniejsze leczenie  polega na pobudzaniu do działania wzrostu nowych włókien, które noszą nazwę „zastępowych”, a także wzmacnianie tych, które zostały osłabione. Takim działaniem mogą się poszczycić różne preparaty na bazie keratyny, kolagenu, aminokwasów, fitohormonów, minoksylydu a także różnorodnych minerałów. Sztuką prawidłowego działania takich substancji jest ich prawidłowa aplikacja na skórę głowy i newralgiczne miejsca. Z pomocą przychodzi także najnowsza technika – specjalne urządzenia laserowe, także bardzo efektownie wpływają na wzrost nowych włókien, sprawiają, że stają się bardziej wytrzymałe, grubsze i wizualnie gęstsze. Preparatem skierowanym specjalnie dla mężczyzn zmagających się z łysieniem jest finasteryd. Przyjmować go można w formie tabletek – bardzo skutecznie hamuje on proces łysienia, dzięki działaniu DHT – męskiego hormonu o nazwie dihydrotestosteron. Prawie natychmiastowy efekt może przynieść także transplantacja, polegająca na wycięciu aktywnych mieszków włosowych z niewidocznego miesjca i przeszczepienie ich w skórę głowy pozbawioną włosów. Podobny do tej metody jest także niechirurgiczny zabieg polegający na umocowaniu w miejscu łysiny mikroskóry, do której doczepiane są włosy.

Terapia światłem Led
źródło zdjęcia: https://klinikamurano.com/oferta_terapia-swiatlem-led-lampa-triwings_241.html
 

Terapia światłem LED 

Wartą uwagi metodą leczenia jest terapia światłem LED -emitowanym dzięki lampie TRIWINGS. Jest to nowoczesna i komfortowa metoda leczenia łysienia o wielu zaletach. Zabiegi z wykorzystaniem lampy TRIWINGS są całkowicie bezbolesne i skutecznie wpływają na odwrócenie procesów starzenia się skóry. W szybki sposób wspomagają odrastanie nowych włosów.

"Światło diod LED dużej mocy jest absorbowane przez komórki. Zabieg jest bezbolesny i ogólnie odczuwany jako bardzo przyjemny. Komórki regenerują się, a stan naskórka i skóry właściwej poprawia się w sposób widoczny." - wyjaśnia dr. Paweł Rujna 


Ostatnią metodą leczenia łysienia jest mezoterapia igłowa, jest to zabieg głównie wykorzystywany do walki z oznakami starzenia na twarzy, ale swoje zastosowanie posiada także w przypadku leczenia łysienia plackowatego. Zabiegi z wykorzystaniem tej metody mogą niestety sprawiać lekki dyskomfort, ponieważ naruszona dość inwazyjnie zostaje pierwsza warstwa skóry głowy. Nakłucia mają na celu poprawienie mikrokrążenia i lepsze wchłanianie się substancji aktywnych z produktów, które są wykorzystywane podczas tego zabiegu.

31 sierpnia 2018 • Twój problem •