Cienie pod oczami

5 września 2018 • Twój problem •

Nawet najmłodsze panie zmagają się z cieniami, bądź sińcami pojawiającymi się pod oczami.

"Skóra wokół oczu jest niezwykle delikatna, cienka oraz pozbawiona gruczołów łojowych stąd też jest ona bardzo podatna na powstawanie zmarszczek, obrzęków czy też sińców. Cienie pod oczami, potocznie zwane "podkówkami" lub "workami pod oczami" to zmartwienie bardzo wielu kobiet. Przyczyny pojawiania się przebarwień pod oczami nie są do końca wyjaśnione" tłumaczy dr. P. Rujna


Pochodzenie
Pojawienie się takich sińców nie zależy tylko od wieku, ale również od innych czynników odpowiadających za stan zdrowotny skóry twarzy. Genetyka, choroby jakie mieliśmy, to ile śpimy i jak bardzo jesteśmy zmęczeni - wszystko jest w stanie sprawić, że sińce staną się głębsze, a przecież oczy dające wrażenie podbitych wcale nie dodają piękna. W jaki sposób można z nimi walczyć?

Sińce mogą oznaczać wiele rzeczy jak np. alergie, schorzenia pokarmowego układu czy problemy z krążeniem krwi. Oprócz skierowania się do doktora by postawił diagnozę i pomógł poradzić sobie z przyczynami, da się doraźnie z nimi walczyć. To co wybierzemy zależeć będzie tylko od nas - do wyboru jest domowa profilaktyka, kosmetyczne zabiegi czy maści/kremy itp. z apteki.

Drogeria/apteka
Istotnym przyjacielem w tej wojnie może być krem stosowany pod oczy. Najlepszy będzie ten pozytywnie wpływający na krążenie krwi oraz limfy, a do tego działający ściągająco, nawilżająco oraz kojąco. Warto przechowywać go w zimnie, np. lodówce i nakładać niewielkie warstwy. Jeśli będzie ona zbyt gruba, można spowodować odwrotny skutek z powodu zbyt dużej ilości wody.
Ulgę uzyska się od kremów posiadających w sobie górską arnikę, zwyczajny kasztanowiec czy lancetowatą babkę. Kasztanowiec działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie oraz poprawia krążenie krwi w naczynkach umiejscowionych podskórnie. Ruszczyk i miłorzęb sprawi, że naczynka będą mocniejsze, mniejsze, a krew będzie krążyć w nich lepiej. Pozytywnie działają wszelkie substancje z algami.

Gabinet kosmetyczny
Z cieniami pod czami może poradzić sobie np. igłowa mezoterapia, która nosi inną nazwę Light Eyes (lekkie oko). W tym zabiegu lecznicze składniki dostają się od razu do podskórnej tkanki oraz właściwej skóry. Skóra uzyskuje lepszą elastyczność, i mikrokrążenie. Samym płynom trudno jest gromadzić się ponownie w tych miejscach. Jeśli posiadasz naczynkową cerę, lepsza będzie mezoterapia wykorzystująca ultradźwięki.

Redenisty II
źródło obrazka: https://klinikamurano.com/oferta_mezoterapia-redensity-ii_240.html 

Redensity Il

Taką nazwę nosi nowoczesny żel stosowany do profilaktyki wokół oczu. Ma działanie długotrwałe, a skóra świetnie go toleruje. W jego składzie znaleźć można kwas hialuronowy o odpowiednim stężeniu wynoszącym 15mg na 1g produktu. Kwas ten został usieciowany w bardzo delikatny sposób. Lidokaina oraz skóra będą odnowione, dzięki zawartemu w żelu kompleksowi.

Żel charakteryzuje się małą higroskopijnością, dzięki czemu bardzo pozytywnie sprawdza się przy zabiegach wykonywanych wokół oczu ponieważ tamtejsza skóra jest niezwykle delikatna. Pojawienie się obrzęku po zabiegu jest wręcz minimalne. Dodatkowo żel ma dokładnie opracowane mechaniczne właściwości, które powodują jak najmniejszy nacisk na komórki pod oczami, jaki tylko jest możliwy. Ma to zminimalizować powstanie ewentualnego obrzęku. Fakt ten udowodniono podczas 3 fazy analizy klinicznej, w której prawie 70 osób brało udział przez 365 dni. Elastyczność skonstruowali tak, aby strefa naokoło oczu wydawała się być "otulona". Zabieg z wykorzystaiem żelu można z powodzeniem wykonć w klinice Murano w Warszawie. 

Karboksyterapia

Jest to nowoczesny zabieg, podczas którego CO2 wprowadza się bezpośrednio pod skórę. Od czasu gdy powstał botoks, zabieg ten uznaje się jako największy przełom do jakiego udało się dojść jeśli mowa o estetycznej medycynie. Używa się jej począwszy od roku 1932 i daje duże szanse na leczenie różnego rodzaju schorzeń. Pozytywnymi aspektami jest jej bezpieczeństwo wraz z minimalną inwazyjnością. Używa się jej w estetycznej medycynie jak i leczniczo. Zabieg dwutlenkiem węgla wykonuje wiele placówek w całym kraju, należy do nich np.  LEAclinic z Krakowa. 

5 września 2018 • Twój problem •