Opadające powieki

28 sierpnia 2018 • Twój problem •

Problem opadającej powieki jest inaczej nazywany ptozą. Może on powstać w wyniku urazu, choroby, a także wraz z wiekiem. W zależności od stopnia nasilenia tej przypadłości, opadające powieki mogą ograniczać pole widzenia, co znacznie pogarsza jakość funkcjonowania. Na szczęście większość przypadków ptozy jest uleczalna - wystarczy drobny zabieg chirurgiczny.

Opadające powieki - czy to poważny problem?

Problem związanych z wiotczeniem skóry na powiekach może przydarzyć się praktycznie każdemu, choć najczęściej dotyczy on osób starszych. Najnowsze badania wskazują na pewne predyspozycje do pojawienia się ptozy - częściej przytrafia się ona mężczyznom, osobom palącym papierosy, a także osobom z nadwagą oraz o jasnej karnacji. Badania wskazują, że istnieją również pewne predyspozycje genetyczne - stanowią one około 60% przypadków, a ryzyko wystąpienia opadających powiek związana jest również z wiekiem, płcią oraz sposobem życia.

leczenie opadającej powieki

Opadające powieki wpływają znacznie na wygląd skóry. Jest to spowodowane tym, że wraz z wiekiem zmienia się ilość włókien w skórze oraz funkcjonalność kolagenu i elastyny - skóra przez to traci swoją jędrność oraz elastyczność. Proces ten zazwyczaj zaczyna się około 40 r.ż. - w niektórych przypadkach dzieje się tak jednak znacznie wcześniej.

W sytuacji, kiedy problem opadających powiek zakłóca prawidłowe widzenie, zalecany jest zabieg. Najczęściej wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym oraz uważany jest za jedyną skuteczną metodę leczenia defektu. Lekarze oraz specjaliści zapewniają, ze zabieg przynosi błyskawiczne efekty, a okres powrotu do zdrowia pacjenta to jedynie jeden tydzień. Wśród wskazań do przeprowadzania chirurgicznej korekcji opadających powiek zalicza się przede wszystkim względy medyczne (trudności w widzeniu, które utrudniają np. pracę czy prowadzenie auta), a rzadko względy estetyczne. W przypadku, kiedy problem ptozy występuje jedynie tymczasowo oraz nie wpływa znacznie na funkcjonowania lub w sytuacji, kiedy zabieg nie jest możliwości z racji przeciwwskazań polecane są specjalistyczne okulary, które podnoszą powieki. 

"Zabieg operacyjny. Cięcia operacyjne są chowane w naturalnych fałdach skóry powiek tak, że po pewnym czasie są właściwie niewidoczne. Część korekcji może być przeprowadzona przezspojówkowo bez cięć skórnych." - tłumaczą eksperci z Kliniki Wiatroszak we Wrocławiu.


Jett Plasma Medical

Alternatywą dla chirurgicznej korekcji opadających powiek jest tak zwany lifting powiek z wykorzystaniem nowoczesnej metody, jaką jest urządzenie Jett Plasma Lift Medical. Wśród zalet takiego rozwiązania zalicza się przede wszystkim bardzo dużą precyzję liftingu, a także jego szybkość oraz całkowitą bezinwazyjność dla organizmu. Lifting powiek jest całkowicie bezpieczny. Tego typu zabieg oferuje na przykład Klinika Murano z Warszawy; https://klinikamurano.com/oferta_niechirurgiczny-lifting-powiek-jett-plasma-medical_211.html

Jett Plasma Medical
źródło obrazka: https://klinikamurano.com/oferta_niechirurgiczny-lifting-powiek-jett-plasma-medical_211.html

Urządzenie Jett Plasma Lift Medical w swoim sposobie działania wykorzystuje technologię plazmową - wytwarzane wyładowania elektryczne generują ciepło, które pomaga w usuwaniu problemu opadających powiek. Skóra ogrzewana jest przy pomocą iskry elektrycznej, która powstaje na wskutek wyładowania elektrycznego zachodzącego między skórą pacjenta objętą zabiegiem a końcówką urządzenia. Na wskutek takiego przepływu prądu, powietrze przestaje być izolatorem i zaczyna przewodzić prąd w wyniku czego powstaje plazma i iskra.

28 sierpnia 2018 • Twój problem •