Jak zmniejszyć obrzęk po ultrasonografii

8 października 2020 Poradnik

Czy zastanawiałeś się ostatnio nad ultrasonografią i zastanawiałeś się, jak zmniejszyć obrzęk po zabiegu?

Poczucie pewności siebie i zadowolenia ze sposobu, w jaki wyglądasz, może się zmienić, wpływając na każdą dziedzinę Twojego życia. Mamy okazję przekonać się, jak niesamowite mogą być rezultaty, zarówno w sposobie, w jaki zmieniają one skórę, jak i umysł.

Jeśli zastanawiasz się nad tym zabiegiem, być może zastanawiasz się, jak możesz zadbać o siebie po zabiegu. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o tym, w jaki sposób można zmniejszyć obrzęk i co zrobić w przypadku wystąpienia siniaków.

Co to jest ultrasonografia?

Ultrasonografia jest jednym z wielu zabiegów kosmetycznych, które oferujemy tutaj w naszej klinice kosmetycznej w Surrey, która ma na celu podniesienie, napięcie i odmłodzenie skóry. Daje to młodzieńczy wygląd i może pomóc Ci poczuć się znowu trochę bardziej jak Ty, z odnowioną pewnością siebie.

Zabieg jest szybki i działa poprzez ogrzanie głębokich warstw tkanki pod skórą, stymulując produkcję kolagenu i elastyny, które pomagają skórze napiąć.

Opieka po ultrasonografii

Zmniejszenie puchnięcia

Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk w leczonym obszarze i wokół niego. Jest to spowodowane tym, że skóra i tkanki doznały łagodnych urazów, a więc jest to normalna reakcja. Obrzęk nie powinien trwać dłużej niż kilka dni, ale można pomóc w utrzymaniu obrzęku w zatoce, śpiąc z głową uniesioną na kilku poduszkach i unikając uciążliwych ćwiczeń bezpośrednio po zabiegu.

Siniaki

Nie powinieneś widzieć zbyt wielu siniaków po zabiegu ultrasonograficznym. Należy unikać leków, które rozcieńczają krew, takich jak aspiryna i ibuprofen, ponieważ mogą one powodować więcej siniaków na skórze. Jak każdy obrzęk, którego możesz doświadczyć, siniaki powinny być krótkotrwałe.

Ogólna opieka pooperacyjna

Jedną z wielkich rzeczy w tym leczeniu jest to, że nie ma prawie żadnych przestojów, więc nie trzeba robić zbyt wiele w zakresie opieki pooperacyjnej. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o swoją skórę po zabiegu.

Staraj się być delikatna dla swojej skóry, unikając ostrych środków czyszczących lub innych produktów do pielęgnacji skóry, które mogą ją podrażniać przez dzień lub dwa. Zawsze dobrze jest nosić ochronę przeciwsłoneczną, a po zabiegu ultrasonografii, ochrona skóry przed promieniami UV może być jeszcze ważniejsza.

Utrzymanie dobrej rutyny pielęgnacyjnej może pomóc w zapewnieniu zdrowia skóry, a po zabiegu ultrasonografii naprawdę nie musisz się już martwić, że to zrobisz.

Zabieg ten jest fantastyczną opcją dla każdego, kto chce odmłodzić swoją skórę, a wspaniałą rzeczą jest to, jak szybka i prosta jest procedura i pielęgnacja po zabiegu. W ciągu kilku dni wszelkie pozostałości tkliwości, siniaków czy obrzęków powinny ustąpić, co pozwoli cieszyć się wspaniałymi efektami zabiegu.

8 października 2020 Poradnik