Karboksyterapia sposobem na zdrowie i urodę?

13 sierpnia 2014 Poradnik

Czy dwutlenek węgla może nam pomóc w przedłużeniu młodości i walce z niedoskonałościami? Bez względu na to, jak bardzo wydawałoby się to niewiarygodne, jest to prawda. Mówimy o związku chemicznym, który może pomóc między innymi osobom zmagającym się z wypadaniem włosów, rozstępami, cieniami pod oczami, bliznami, a nawet nadmiarem kilogramów. Sam zabieg karboksyterapii, bo to o nim mowa, bazuje na wprowadzeniu w skórę dwutlenku węgla z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. Ból jest niewielki i najczęściej porównywany jest z ukąszeniem komara, a efekty są w stanie zachwycić.

Sam zabieg zalecany jest między innymi osobom o słabych i łamliwych włosach, kurzymi łapkami, cieniami pod oczami, nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka, zmarszczkami, bliznami oraz rozstępami. Jest to też skuteczna metoda pozwalająca nie tylko na regenerację, ale i na poprawę kolorytu skóry na dłoniach. Skuteczność zabiegu to przede wszystkim wynik zwiększonego przepływu nie tylko tlenu, ale również krwi i składników odżywczych. Gdy nakłucia dotyczą skóry głowy karboksyterapia wzmacnia cebulki włosów zapobiegając ich wypadaniu, gdy zaś przedmiotem naszego zainteresowania jest skóra twarzy, możemy liczyć na jej wygładzenie i lepszy koloryt. Zabieg stymuluje przy tym fibroblasty, dzięki czemu dużo szybciej wytwarza się kolagen.

Skóra jest więc dzięki temu nie tylko grubsza, ale także młodsza. Dwutlenek węgla skutecznie uszkadza też struktury wywołujące gromadzenie się tkanki tłuszczowej, jest więc zbawienny dla osób zmagających się z problemem cellulitu. Sam zabieg nie jest jednak jednorazowy, o jego widocznych rezultatach można zaś mówić po sześciu, dziewięciu albo dwunastu seriach powtarzanych dwa razy na tydzień. Zabieg trwa najczęściej kilkanaście minut, za przeciwwskazania uważa się zaś ciążę, niewydolność serca, niewydolność oddechową, zapalenie żył oraz choroby nerek i wątroby.

13 sierpnia 2014 Poradnik