Mikrodermabrazja vs Hydradermabrazja: Która jest lepsza?

16 lutego 2021 Poradnik

Jeśli chodzi o złuszczanie naskórka, woda może zapewnić ten sam poziom rezultatów, co zabiegi ścierne, a w większości przypadków daje lepsze rezultaty i mniej skutków ubocznych. Jaka jest więc różnica między hydradermabrazją a mikrodermabrazją i czy któraś z nich jest lepsza od drugiej?

Wiemy, że złuszczanie jest niezwykle ważne dla Twojego reżimu piękna i niezbędne dla zachowania zdrowia Twojej skóry, jednak przy stałym zanieczyszczeniu środowiska, klimatyzacji i wielu innych czynnikach, nasza skóra często potrzebuje dodatkowego bodźca złuszczającego.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest jednym z najbardziej popularnych nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych mających na celu złuszczenie naskórka i poprawę jego struktury. W skrócie, mikrodermabrazja wykorzystuje mikrokryształki do usuwania wierzchniej warstwy martwego naskórka.

Polega ona na usuwaniu powierzchownych warstw skóry poprzez fizyczne złuszczanie ich za pomocą narzędzi ściernych. Podczas zabiegu, drobne diamentowe/kryształowe substancje są przesuwane nad skórą i odsysane wraz z powierzchowną warstwą skóry.

Efektem końcowym dobrze przeprowadzonej mikrodermabrazji przy użyciu wysokiej jakości urządzenia jest odblokowanie porów, poprawa ukrwienia, zmniejszenie trądziku, głęboko oczyszczona i złuszczona skóra oraz rozjaśniona cera.

Czy są jakieś wady mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest często wykonywana na większości typów skóry. Jednak u wielu pacjentów z zaburzoną barierą ochronną skóry (warstwa ochronna zawierająca lipidy i oleje, które chronią resztę skóry) efektem zabiegu może być sucha, zaczerwieniona i wrażliwa skóra. U wielu z nich z czasem dochodzi nawet do pogorszenia się trądziku.

Używana różdżka jest podobna do drobnoziarnistego papieru ściernego dla skóry i chociaż można ją dostosować do różnych typów i tekstur skóry, może ona powodować zaczerwienienia u wielu typów skóry.

Dzięki postępom w nauce o skórze i medycynie kosmetycznej istnieje obecnie alternatywa, która jest znacznie łagodniejsza, ale zapewnia długotrwałe rezultaty i pozwala zachować zdrowie skóry.

Co to jest hydradermabrazja?

Jak sama nazwa wskazuje, hydradermabrazja wykorzystuje moc wody i tlenu, aby delikatnie złuszczać i nawilżać skórę. Zabieg składa się z oczyszczania, złuszczania lub intensywnej pielęgnacji strefy T oraz nawilżania skóry. Hydradermabrazja jest bezpiecznym i skutecznym zabiegiem dla każdego rodzaju skóry i może być odpowiedzią na wiele problemów.

Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy przy użyciu nie podrażniającego roztworu rozpuszczalnego. Rozpuszcza on sebum, bakterie i pozostałości kosmetyków znajdujące się w porach. Następnie przeprowadzana jest intensywna pielęgnacja strefy T w celu oczyszczenia porów, usunięcia sebum i zaskórników. Ostatnim krokiem jest nawilżanie i odżywianie przy użyciu opracowanych serum.

Zabieg maksymalizuje również przepływ krwi do skóry i pomaga stymulować produkcję kolagenu.

Na czym polega różnica?

Tym, co odróżnia hydradermabrazję od mikrodermabrazji, jest zastosowanie serum wraz z podciśnieniową końcówką ścierającą skórę, a nie ścierającą powierzchnię. Złuszcza ona i usuwa zanieczyszczenia, jednocześnie dostarczając w głąb skóry serum głęboko oczyszczające, złuszczające i antyoksydacyjne.

To może pomóc w:

  • Tonacja i tekstura skóry
  • Drobne linie i zmarszczki
  • Rozszerzone pory
  • Elastyczność i jędrność skóry
  • Skóra tłusta i przekrwiona
  • Zaawansowane oznaki starzenia się skóry

Stosujemy "HydraFacial", który wykorzystuje opatentowaną technologię, aby pomóc poprawić zdrowie skóry już od pierwszej sesji. Zabieg HydraFacial składa się z pięciu etapów: Drenaż limfatyczny, Oczyszczanie i złuszczanie, Peeling, Ekstrakcja i Nawilżanie. Nasze zabiegi uzupełniamy 20-minutową terapią światłem LED oraz stosujemy produkty ZO podczas zabiegów, dzięki czemu rezultaty są nie tylko bardziej zauważalne i szybkie, ale także przewyższają to, co można osiągnąć dzięki innym zabiegom hydradermabrazji.

Co może leczyć zabieg HydraFacial?

Hydrafacial może leczyć i zmniejszać różnorodne niedoskonałości skóry, takie jak drobne linie i zmarszczki, uszkodzenia słoneczne, brązowe plamy i przebarwienia. Pomaga również w przypadku skóry tłustej i trądzikowej, dużych i przekrwionych porów, suchej skóry, usuwa zaskórniki i wągry. Jednocześnie pozwala uzyskać ogólnie jednolitą cerę oraz zdrową i rozświetloną skórę.

Hydrafacial możemy bezpiecznie stosować razem z zabiegami laserowymi, aby wzmocnić rezultaty tych ostatnich.

16 lutego 2021 Poradnik