Kiedy zdecydować się na karboksyterapię?

14 sierpnia 2014 Poradnik

Zabieg karboksyterapii można stosować w wielu okolicznościach, jednym z najczęstszych wskazań jest zaś rewitalizacja okolic oczu. Skóra w tych okolicach charakteryzuje się tym, że jest wyjątkowo delikatna, aplikacja dwutlenku węgla w okolicach konturów oczu przyczynia się zaś do uruchomienia kilku mechanizmów. Tu warto wspomnieć choćby o stymulacji produkcji kolagenu, nie bez znaczenia jest jednak i to, że CO2 przyspiesza i usprawnia proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Wskazaniem do wykonania zabiegów są przede wszystkim worki i cienie pod oczami, mogą zdecydować się na niego jednak i osoby zmagające się ze zmarszczkami statycznymi okolic oczu oraz z poduszeczkami tłuszczowymi. Innym skutkiem karboksyterapii jest rewitalizacja skory szyi, dekoltu oraz dłoni.

Tu najwięcej korzyści przynosi stymulacja procesów odpowiadających za produkowanie przez organizm większych ilości kolagenu i elastyny, nie bez znaczenia jest jednak i to, że dwutlenek węgla pomaga w rozbudowie naczyń krwionośnych i przyczynia się do tego, że do głębokich warstw skóry dostaje się więcej tlenu i składników odżywczych. Zaletą terapii z wykorzystaniem dwutlenku węgla jest też lokalna akumulacja tłuszczu oraz cellulitu. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że CO2 częściowo przeobraża się w kwas węglowy, a ten rozpuszcza komórki tłuszczowe. Poprawia się ukrwienie, a to z kolei prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, poprawy metabolizmu i bardziej efektywnego wydalania uwolnionego tłuszczu. W rezultacie liczna komórek tłuszczowych ulega zmniejszeniu, a komórki skóry odnawiają się. Jest to ciekawa alternatywa dla klasycznej liposukcji, której przecież często towarzyszą powikłania.

zalety karboksyterapii

Problemem wielu kobiet są także rozstępy, a więc wrzecionowate pasma, które pojawiają się na pośladkach, piersiach, a także na skórze ud oraz brzucha. Do ich powstawania w dużej mierze przyczyniają się hormony, za rozstępy odpowiada jednak także ciąża, genetyka oraz zaburzenia w funkcjonowaniu tkanki łącznej. Do dziś nie wiadomo, jak w pełni skutecznie z nimi walczyć, terapia dwutlenkiem węgla przynosi jednak satysfakcjonujące rezultaty będąc w stanie zniwelować widoczność rozstępów nawet o osiemdziesiąt procent. Jest to możliwe dzięki tworzeniu się nowych naczyń krwionośnych oraz wzmożonej syntezie kolagenu. Co ważne, karboksyterapia jest skuteczna tak w walce ze starymi, jak i nowymi rozstępami. Leczenie z wykorzystaniem dwutlenku węgla może nam pomóc i wówczas, gdy zmagamy się z problemem blizn. Są one naturalnym etapem procesu gojenia się rany, choć trudno mówić o ich walorach estetycznych. Leczenie świeżych blizn nie jest najlepszym rozwiązaniem, karboksyterapia może jednak rozpocząć się już po dwóch lub trzech tygodniach od momentu zagojenia się rany.

14 sierpnia 2014 Poradnik