Odmistyfikujące retinole

27 października 2020 Poradnik

Retinole są stosowane od wielu lat w kosmetykach wysokiej klasy z bardzo dobrego powodu: działają. Jednak w związku z tym, że coraz więcej marek mówi o retinolach w ramach swojej misji marketingowej i stają się one niezbędnym składnikiem każdej rutyny pielęgnacji skóry, uważamy, że konieczne jest odseparowanie retinoli od fikcji i oddzielenie faktów od fikcji.

Czym jest Retinol?

Istnieją dwa rodzaje witaminy A: Retinol i kwas retinowy i tylko kwas retinowy może być przetwarzany przez komórki skóry. Kwas retinowy jest niezwykle silny i podrażnia skórę, co powoduje zaczerwienienia i stany zapalne. Retinol jest początkowo drażniący, ale po około 6 tygodniach skóra się do niego aklimatyzuje i jest pobierany do komórek skóry i przekształcany w kwas retinowy do przetworzenia. Kuracja witaminą A została udowodniona klinicznie, że redukuje linie i zmarszczki, jednocześnie stymulując produkcję kolagenu. Retinol musi być przepisany przez lekarza lub licencjonowaną klinikę, w przeciwnych dawkach dostępnych na highstreet mają tak niskie dawki, że zrobi bardzo mało. Dlatego nie można kupić produktów takich jak ZO Skin Health online.

Do czego jest stosowany Retinol?

Retinol może być stosowany do prawie każdego rodzaju skóry z wyjątkiem tych, które mają klinicznie suchą skórę, taką jak łuszczyca lub egzema na twarzy. Krótko mówiąc, retinol rozwiąże takie problemy jak drobne linie, zmarszczki, wielkość porów, koloryt skóry, konsystencja, trądzik, trądzik różowaty, zaczerwienienia... Ty to nazywasz, retinol może najprawdopodobniej pomóc.

Co to jest zdrowy cykl skórny?

Kiedy używasz olejków i środków nawilżających, przyklejasz się do swojej martwej skóry i zakłócasz jej naturalną, zdrową funkcję bariery. Może to wydłużyć cykl życia skóry z 6 tygodni do alarmujących 16+ tygodni. Retinol zwiększa rotację komórek, redukując cykl skórny do tego celu o 6 tygodni i zachęca do wygładzania bardziej wyrównanej cery. Zmniejsza ilość martwego naskórka leżącego na powierzchni skóry, walczy z wypryskami i zatrzymuje proces produkcji pigmentów (piegów), jednocześnie zmniejszając przebarwienia, zapewniając równomierną, czystą i jasną cerę.

Co robi Retinol?

Z wiekiem fibroblasty (tzw. komórki) wytwarzają coraz mniej kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, a także nowych komórek skóry. Witamina A odwraca to i redukuje cykle skórne. Retinole stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i stymulują produkcję nowej skóry poprzez przyspieszenie rotacji komórek. Ponieważ nowe komórki są wypychane na powierzchnię skóry, pomaga to zwalczać linie i zmarszczki, nierównomierny koloryt skóry, pigmentację, brązowe plamy i pogrubienie skóry. Pacjenci zauważą również poprawę nawilżenia dzięki zwiększeniu produkcji kwasu hialuronowego. Stosowanie SPF jest jednak niezbędne, ponieważ stosowanie witaminy A zwiększy Twoją wrażliwość na słońce.

Maksymalne wykorzystanie retinolu

Połączenie retinoli z innymi kluczowymi składnikami aktywnymi jest wielkim kluczem do ukierunkowania na konkretne problemy skórne. Każdy składnik może pomóc w ukierunkowaniu na różne warstwy skóry, co oznacza, że leczenie retinolami jest naprawdę dostosowane do Ciebie, Twojej skóry i Twoich celów. Niektóre składniki pomagają w dostarczaniu retinolu do różnych warstw skóry, co oznacza, że możesz ukierunkować swoje działania na konkretne problemy, takie jak linie i zmarszczki, pigmentacja, a nawet blizny potrądzikowe.

Wniosek

Retinol, jeśli jest stosowany prawidłowo i skutecznie przepisany, może być Twoim najlepszym przyjacielem w poszukiwaniu zdrowej skóry! Jeśli chcesz zacząć inwestować w zdrowie swojej skóry, daj nam znać, abyśmy mogli zapewnić, że używasz retinolu odpowiedniego dla Twojego stylu życia i skóry!

27 października 2020 Poradnik