Co się dzieje z moją twarzą, gdy się starzeję?

22 września 2020

Szanse, że słyszałeś o Botoxie® i wypełniaczach do twarzy, ale wiedza o tym, czego potrzebujesz do walki z procesem starzenia się, może być często przytłaczająca i zastraszająca. Zrozumienie procesu starzenia się jest najważniejszym krokiem w podejmowaniu decyzji o tym, jakie metody leczenia należy zastosować. Co więc tak naprawdę dzieje się z Twoją twarzą, gdy się starzejesz?

Jak się starzeje?

Starzenie się twarzy może rozpocząć się już po 20. roku życia i trwać przez całe życie. Jak szybko starzeje się Twoja twarz i w jakim stopniu różni się ona od innych osób. Takie rzeczy zazwyczaj zdarzają się w miarę starzenia się:

  • Tkanki miękkie (mięśnie, tłuszcz, tkanka łączna) opadają pod wpływem grawitacji: Wraz z wiekiem, utrata kolagenu w głębokich tkankach, wraz z efektami grawitacji i powtarzaną aktywnością, prowadzi do głębokich zmarszczek na twarzy.Utrata objętości z poduszek tłuszczowych: Znajdują się one pod powierzchnią skóry. Z wiekiem stają się one cieńsze i opadają. Pod oczami mogą tworzyć się zagłębienia. Opadające tkanki mogą powodować powstawanie głębokich linii wokół nosa i ust. Tłuszcz może gromadzić się pod brodą, powodując podwójne podbródki. Skóra ulega zmianom i zmarszczkom: Wraz z wiekiem dochodzi do utraty kolagenu i elastyny, co powoduje powstawanie linii śmiechu, zmarszczek i kurze łapki. Następuje również zmniejszenie nawilżenia i szorstka konsystencja zmian w kości twarzy: Kości są fundamentem dla mięśni twarzy, poduszki tłuszczowej i skóry. Wraz z wiekiem może dojść do utraty kości twarzy, która zmienia wymiary i kontur twarzy.

Czy "tłuszcz" jest ważny?

Kiedy jesteśmy młodzi, tłuszcz na twarzy jest równomiernie rozłożony, z kilkoma kieszeniami tu i ówdzie, które spulchniają czoło, skronie, policzki i obszary wokół oczu i ust. Pomyślcie, jak dzieci mają najładniejsze, najrubsze policzki.

Z wiekiem, że tłuszcz traci objętość, kępki w górę, i przesuwa się w dół, więc cechy, które były wcześniej okrągłe mogą zatonąć, a skóra, która była gładka i napięta staje się luźna i obwisła. W międzyczasie inne części twarzy zyskują tłuszcz, szczególnie dolna połowa, więc mamy tendencję do worka wokół brody i jowly w szyi.

Bez objętości, tracimy ten wysoki wygląd kości policzkowych. Kiedy jesteśmy młodzi, nasza twarz ma kształt odwróconego trójkąta lub serca. Z wiekiem twarz staje się bardziej kwadratowa lub cięższa od dołu, co nadaje jej starszy, bardziej zmęczony wygląd.

Tak więc, tłuszcz ma wiele wspólnego z procesem starzenia. Ale to nie oznacza, że należy pożreć cały baton Mleka Mlecznego, aby wyglądać młodo!

Co mogę zrobić z moją utratą tłuszczu na twarzy?

Nawet jeśli masz świetne geny i wyglądasz dużo młodziej niż jesteś, zmiany w wyglądzie twarzy związane z wiekiem są nieuniknione. Nasz zespół Health & Aesthetics jest specjalnie przeszkolony w zakresie rozumienia procesu starzenia i rozwiązywania konkretnych problemów. Każda twarz starzeje się w inny sposób, dlatego kluczowe znaczenie ma indywidualne leczenie.

Chirurgiczny zabieg "liftingu twarzy" jest jednym z bardziej popularnych zabiegów kosmetycznych, jednak zabiegi te nie rozwiązują problemu kształtu twarzy, ponieważ nie są w stanie odwrócić zwyrodnienia tkanek miękkich twarzy, które pojawia się wraz z procesem starzenia. W efekcie "dopasowują" skórę do obkurczonych ramek.

Obecne tendencje w zakresie odmładzania twarzy odchodzą od konwencjonalnych procedur "liftingu twarzy" i zmierzają w kierunku stosowania niechirurgicznych rozwiązań alternatywnych w celu rozwiązania problemu utraty tkanki tłuszczowej na starzejącej się twarzy.

Wypełniacze skórne, stosowane samodzielnie lub jako dodatek do innych niechirurgicznych technik twarzowych, stanowią skuteczny wybór w zakresie "liftingu i wypełniania" tkanek miękkich twarzy.

Czy powinienem zaopatrzyć się w wypełniacze, które pomogą mi w procesie starzenia się?

Wypełniacze skórne są stosowane w leczeniu linii powstałych w wyniku utraty kolagenu i tłuszczu. Przywracając utraconą tkankę tłuszczową, obszar poddawany zabiegowi jest pulchny, co pozwala na podniesienie i odmłodzenie obszarów, które potrzebują większej objętości. Poprawia to również strukturę twarzy i teksturę skóry, przywracając również jej nawilżenie.

Wypełniacze skórne występują w wielu kształtach i formach. W firmie Health and Aesthetics stosujemy wypełniacze Juvederm, które są produkowane przez firmę Allergan (producenta Botoxu). Do ust używamy również zatwierdzonych przez FDA wypełniaczy Belotero.

Wypełniacze Juvederm i Belotero to usieciowany kwas hialuronowy o różnej grubości i konsystencji, który wypełnia miejsca o zmniejszonej objętości oraz linie i zmarszczki. Wierzymy, że zapewnienie naszym pacjentom naturalnego rezultatu oznacza nie tyle radykalną zmianę wyglądu, co zapewnienie im odświeżonego i odmłodzonego wyglądu.

Gdzie nie powinienem mieć wypełniaczy?

Wielu pacjentów przychodzi do kliniki z wyobrażeniem, w jakich obszarach powinni stosować wypełniacze, aby pozbyć się pewnych linii i zmarszczek, a przez większość czasu - mylą się.

W Health & Aesthetics patrzymy na objawy (tj. głębokie linie marionetek lub linie nosowo-wargowe) i patrzymy na twarz holistycznie. Wypełnienie tych "problemowych" linii wypełniaczem skórnym nie doprowadzi do innego efektu niż "nadmuchanie" tej okolicy. Przelanie linii marionetek w obszarze twarzy może również zacząć zniekształcać kształt twarzy niektórych pacjentów. Niektórzy pacjenci będą mieli tendencję do zagęszczania się wokół dolnej części twarzy, a nie do uzyskania pożądanego kształtu twarzy o pełnej objętości policzków oraz cienkości i ostrości wokół linii szczęki.

Wypełniacze mają za zadanie "podnieść" twarz i w ten sposób osiągniesz naturalnie wyglądający efekt.

Dermal Fillers pomagają ludziom wyglądać mniej zmęczeni, mniej rozgniewani, bardziej obudzeni i wypoczęci. Skutecznie podnoszą twarz i dopasowują sposób, w jaki wyglądasz na zewnątrz do tego, co czujesz w środku.

22 września 2020