CoolSculpting: jak tłuszcz opuszcza organizm?

14 sierpnia 2020 Medycyna estetyczna

CoolSculpting to niechirurgiczny, nieinwazyjny zabieg, który ostatnio zyskał na popularności. Zatwierdzona przez FDA kuracja zamrażania tłuszczu, zabieg skierowany jest do osób, które chcą pozbyć się miejsc upartego tłuszczu. Niektóre z najczęstszych pytań, które ludzie zadają rozważając CoolSculpting, dotyczą procesu opuszczania ciała przez tłuszcz po Coolsculpting. Na tej stronie dowiesz się więcej o tym, jak tłuszcz opuszcza organizm po CoolSculpting i odpowiedzi na inne popularne pytania.

Jak tłuszcz opuszcza organizm po CoolSculpting?

Aby zrozumieć, w jaki sposób tłuszcz opuszcza organizm po CoolSculpting, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa leczenie CoolSculpting. Technologia CoolSculpting celuje w komórki tłuszczowe pod skórą i obniża temperaturę komórek tłuszczowych w obszarze poddawanym zabiegowi do 4 stopni. Powoduje to śmierć komórek tłuszczowych, redukując ich odkładanie się nawet o 25%. Z czasem komórki tłuszczowe kurczą się i są naturalnie metabolizowane przez wątrobę. Są one następnie naturalnie eliminowane przez Twój organizm. Bezbolesny proces oznacza, że jest idealny dla tych, którzy nie są w stanie przenieść tych ostatnich uporczywych kieszeni tłuszczu z ich ciała.

Czy komórki tłuszczowe odrastają po CoolSculpting?

CoolSculpting powoduje śmierć komórek tłuszczowych poprzez wystawienie ich na działanie niskich temperatur, dzięki czemu komórki tłuszczowe mogą być metabolizowane przez organizm. Gdy komórki tłuszczowe zostaną zniszczone, nie wrócą, co czyni je procedurą stałą.

Ile tłuszczu może usunąć CoolSculpting?

CoolSculpting usuwa liczbę komórek tłuszczowych w obszarach poddawanych zabiegowi nawet o 25%. Aby mieć CoolSculpting zrobić, trzeba kieszenie szczypiące tłuszczu i mieć dość zdrowy styl życia. Najczęściej CoolSculpting wykonuje się na udach, podwójnej brodzie, brzuchu, plecach i ramionach.

Coolsculpting vs Liposukcja: Jakie są różnice?

Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, natomiast CoolSculpting jest zabiegiem niechirurgicznym. Liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym, w sedacji lub w pełnym znieczuleniu ogólnym. Podczas liposukcji tłuszcz usuwany jest przez kaniulę (wydrążoną rurkę) i aspirator (urządzenie ssące). Chirurg plastyczny wykonuje małe nacięcie i używa długiego, wąskiego narzędzia ssącego zwanego kaniulą do odsysania tłuszczu z określonego obszaru ciała. Czas powrotu do zdrowia po liposukcji wynosi zazwyczaj kilka dni i może być konieczne odczekanie od 2 do 4 tygodni, zanim będzie można bezpiecznie wznowić uciążliwą aktywność. Coolsculpting jest znacznie mniej inwazyjnym zabiegiem, który nie wymaga cięcia, zszywania ani znieczulania. Jedną z głównych zalet CoolSculpting jest to, że nie ma potrzeby powrotu do zdrowia.

Czy CoolSculpting również napina skórę?

Chociaż CoolSculpting może pozbyć się uporczywego tłuszczu, nie jest to zabieg napinający skórę.

Poniżej znajduje się podsumowanie głównych różnic pomiędzy poszczególnymi procedurami:

Jeśli szukasz zabiegu ujędrniającego skórę, nasza procedura Accent Prime jest zatwierdzonym zabiegiem zatwierdzającym cellulit, ujędrniającym skórę i modelującym sylwetkę.

Accent Prime łączy w sobie ultradźwięki i częstotliwości radiowe, zapewniając mocne, długotrwałe rezultaty. Ultradźwięki będą skierowane na komórki tłuszczowe, powodując ich wstrząsanie, a następnie pękanie, po czym zostaną wyeliminowane z organizmu przez układ limfatyczny.

Moc o częstotliwości radiowej jest aplikowana na skórę w celu wytworzenia głębokiego nagrzania termicznego tkanki. Jest ona stosowana równomiernie i nieprzerwanie, aby utrzymać idealną temperaturę dla stymulowania kolagenu i elastyny, które napinają skórę. Skutecznie działa na skórę ściągając, modelując sylwetkę i zwalczając cellulit.

Czy CoolSculpting pozbywa się cellulitu?

Chociaż może pomóc Ci stracić te uparte cale, nie leczy samego cellulitu. Oferujemy szereg zabiegów na cellulit, w tym produkt ZO Skin Health Cellulite Control. ZO Skin Health Cellulite Control został udowodniony klinicznie w celu zapobiegania i zmniejszania widocznych oznak cellulitu. Wygładzając skórę, ZO Skin Health zmniejsza widoczność "skórki pomarańczowej", która jest klasycznym objawem cellulitu. Nie tylko poprawia wygląd i teksturę cellulitu, ale również zapobiega powstawaniu nowych oznak cellulitu poprzez poprawę mikrokrążenia i zmniejszenie konturu cellulitu.

Zalecamy stosowanie tego produktu wraz z napojem Skinade, który zawiera wiodące na rynku peptydy kolagenu morskiego w połączeniu z kluczowymi witaminami i składnikami odżywczymi w celu zwiększenia naturalnej produkcji kolagenu przez organizm. Kolagen może pomóc w walce z cellulitem, ponieważ wzmacnia on tkanki łączne skóry.

Czy CoolSculpting może powodować luzowanie się skóry?

CoolSculpting nie powoduje luzowania się skóry. Jeśli w wyniku CoolSculpting stracisz tkankę tłuszczową, na skórze będzie mniej chudnąć.

Ile wagi można stracić z CoolSculpting?

Podczas gdy CoolSculpting pomaga stracić obszary upartego tłuszczu; nie jest to leczenie odchudzające. Jeśli masz problemy z utratą wagi, możesz rozważyć nasz medycznie prowadzony program odchudzania.

Czy tłuszcz boli, gdy go zamrażasz?

Podczas CoolSculpting otrzymasz podkładkę ochronną. Podkładka ta jest zimna i mokra, jednak jest całkowicie bezbolesna. Wrażenie zimnej podkładki można porównać do galaretki ultradźwiękowej.

Kontrolowane chłodzenie jest dostarczane przez aplikator w celu zamrożenia określonej powierzchni tłuszczu. Na początku możesz poczuć intensywne zimno, co może być zaskakujące, jeśli po raz pierwszy zastosujesz CoolSculpting. Jednak w ciągu 5 do 10 minut, w miarę jak obszar staje się zdrętwiały, chłód ustępuje. To sprawia, że reszta zabiegu staje się bardziej relaksująca.

Podczas zabiegu Coolsculpting możesz nawet przeczytać książkę, zdrzemnąć się, obejrzeć swój ulubiony program telewizyjny lub nadrobić zaległości w pracy.

Czy mogę przybrać na wadze po zabiegu CoolSculpting?

Ponieważ CoolSculpting nie jest zaprojektowany jako kuracja odchudzająca, jeśli nie utrzymasz swoich zdrowych nawyków, możesz przybrać na wadze. Zalecamy utrzymanie zdrowej diety, która jest zbilansowana i zawiera wszystkie składniki odżywcze potrzebne do utrzymania dobrych wyników. Należy również starać się regularnie wykonywać umiarkowane ćwiczenia fizyczne.

14 sierpnia 2020 Medycyna estetyczna