5 wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry po ślubie, dzięki którym zachowasz swój blask

31 marca 2021 Medycyna estetyczna

Teraz, gdy wróciłaś już z miesiąca miodowego, po miesiącach rozpieszczania swojej skóry, nie chcesz, aby inwestycja w Twoją piękną cerę poszła w zapomnienie. Teraz, gdy przedślubny stres i szaleństwo dobiegły końca, utrzymanie promiennego blasku nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać.

Aby inni nadal zachwycali się Twoją skórą, mamy dla Ciebie kilka wskazówek na czas po zaślubinach.

Nie przesadzaj z makijażem

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że użyłaś dużo makijażu w tygodniach i dniach poprzedzających Twój ślub. Po całym ciągu wymagających makijażu uroczystości, takich jak wieczór próbny, wieczór panieński i sam dzień ślubu, nadszedł czas, aby dać skórze odpocząć. Spróbuj dodać niewielką ilość podkładu do swojego codziennego kremu nawilżającego i nałóż go na twarz i szyję. Ten trik zapewni Ci równomierne wykończenie, a jednocześnie zminimalizuje ilość zużywanego przez Ciebie produktu. Zawsze możesz wykończyć makijaż odrobiną pudru, aby nadać mu bardziej ostateczny wygląd.

Nadrobić zaległości w śnie

Podekscytowana ślubem, a może nawet wyczerpującą podróżą poślubną, sen może wydawać się trudny do zdobycia. Tak, wyglądasz uroczo z pomocą sukni ślubnej i talentu swojej makijażystki, ale ona nie jest na retainer, a suknia w końcu zejdzie. Tak szybko, jak to możliwe, dostać trochę snu. Czy to w samolocie, podczas podróży, czy po powrocie, priorytetem jest sen tak bardzo, jak to tylko możliwe. Ten odpoczynek zapewni Ci najlepszy wygląd podczas miesiąca miodowego i nie tylko.

Nawilżaj

Dobrym sposobem na utrzymanie miękkiej, gładkiej i odmłodzonej skóry jest nawilżanie jej zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Powinnaś pić dużo wody lub innych płynów, takich jak herbaty ziołowe, woda detoksykacyjna i delikatny kokos. Nie robienie tego będzie prowadzić do problemów zdrowotnych skóry, takich jak matowość, przebarwienia i trądzik. Nie przejmuj się licznymi wizytami w damskiej toalecie - to po prostu Twój organizm wyciąga toksyny, które szkodzą Twojej skórze i ogólnemu zdrowiu. Wybór doskonałego kremu nawilżającego, który będziesz codziennie nakładać na skórę, dodatkowo pomoże Ci zachować pełnię i gładkość skóry.

Chroń się kremem z filtrem przeciwsłonecznym

Ponieważ większość ślubów odbywa się w cieplejszych miesiącach, najlepiej jest upewnić się, że chronisz swoją skórę za pomocą mineralnego filtra przeciwsłonecznego klasy medycznej. SPF 30 lub wyższy jest zalecany, aby Twoja skóra nie była zbyt sucha i nie łuszczyła się. Niezależnie od pogody, dobrze nałożona warstwa kremu z filtrem przeciwsłonecznym zapewni Twojej skórze nawilżenie przez cały dzień. Regularne stosowanie kremu sprawi, że Twoja skóra będzie miała równomierną strukturę i koloryt.

Poszukaj profesjonalnej pomocy

Korzyści płynące z wizyty u dermatologa z certyfikatem są niezmierne. Ci pracownicy służby zdrowia są oddani idei posiadania przez swoich pacjentów zdrowej i pięknej skóry.

31 marca 2021 Medycyna estetyczna