CoolSculpting i tłuszcz: często zadawane pytania

20 sierpnia 2020 Medycyna estetyczna

CoolSculpting staje się coraz bardziej popularny, ponieważ jest to nieinwazyjny i mało ryzykowny zabieg zamrażania tłuszczu. Przed operacją ludzie często mają wiele pytań dotyczących procesu zamrażania tłuszczu. W tym artykule wyjaśnione zostaną rodzaje tłuszczów poddawanych zabiegom CoolSculpting i omówione zostaną często zadawane pytania dotyczące skutków ubocznych i wymagań stawianych przez CoolSculpting.

Co to jest tłuszcz trzewny?

Trzewna tkanka tłuszczowa to tłuszcz otaczający narządy i związany z wieloma chorobami. Wiadomo, że tłuszcz trzewny stanowi większe zagrożenie dla zdrowia niż inne rodzaje tłuszczu. Jest on przechowywany w jamie brzusznej i znajduje się w pobliżu kilku ważnych organów, w tym wątroby, żołądka i jelit. Tłuszcze trzewne wydają się być wyższe u osób regularnie palących i pijących.

Co to jest tłuszcz podskórny?

Tłuszcz podskórny znajduje się pomiędzy skórą właściwą a leżącymi pod nią tkankami i organami, w obszarze tuż pod skórą zwanym podskórą. W przeciwieństwie do tłuszczu trzewnego, tłuszcz podskórny nie jest związany z wieloma patologiami związanymi z otyłością, takimi jak choroby serca, rak i udar mózgu.

U większości ludzi około 90% tłuszczu w organizmie to tłuszcz podskórny, Na przykład w organizmie kobiety, tłuszcz podskórny to rozkład tłuszczu wokół bioder, pośladków i ud.

Coolsculpting traktuje tłuszcz podskórny, ponieważ jest to miękki tłuszcz, który można ciągnąć i chwycić.

Czy CoolSculpting działa na tłuszcz trzewny?

CoolSculpting nie działa na tłuszcz trzewny, ponieważ znajduje się on pod mięśniami brzucha w jamie brzusznej i nie jest wciągany do aplikatora.

Czy tłuszcz brzuszny to tłuszcz trzewny?

Kiedy szturchasz swój brzuch, tłuszcz, który czuje się miękki, to tłuszcz podskórny, który jest przechowywany pod skórą. Tłuszcz podskórny jest łatwiejszy do zauważenia niż tłuszcz trzewny. Trzewna tkanka tłuszczowa jest niewidoczna i znajduje się pod skórą brzucha.

Czy mam tłuszcz trzewny czy podskórny?

Jeśli możesz uszczypnąć tłuszcz, który znajduje się tuż pod skórą, oznacza to, że masz nadmiar tłuszczu podskórnego. Tłuszcz trzewny jest przechowywany głębiej niż normalny tłuszcz brzuszny. Trzewna tkanka tłuszczowa nie jest widoczna fizycznie, co czyni ją tak niebezpieczną. Każdy z nas ma pewną ilość tłuszczu trzewnego, jednak gdy zbyt dużo gromadzi się wokół organów, naraża to Cię na komplikacje zdrowotne.

Jakie obszary ciała można poddawać zabiegom CoolSculpting?

CoolSculpting wymaga kieszeni z nadającym się do szczypania tłuszczem, co oznacza, że tylko niektóre obszary mogą być operowane. Najczęściej CoolSculpting wykonywany jest na brzuchu, udach, workach siodłowych, tłuszczu biustonoszowym, tłuszczu pleców, podwójnej brodzie i ramionach.

Specjalne obszary dla mężczyzn

Wspólnymi obszarami, w których mężczyźni mogą korzystać z zabiegów CoolSculpting, są broda i brzuch. Czasami mężczyźni decydują się na CoolSculpting z powodu nadmiaru tłuszczu na klatce piersiowej. Nadmiar tłuszczu na klatce piersiowej jest znany jako ginekomastia, co prowadzi niektórych mężczyzn do narzekać na "cycki człowieka". Nadmiar tłuszczu w brzuchu może wskazywać na zły stan zdrowia, a mężczyźni często czują się świadomi tego obszaru.

Specjalne obszary dla kobiet

Wiele kobiet stosuje CoolSculpting do zwalczania "tłuszczu w biustonoszu". Tłuszcz biustonoszowy" to termin czasami używany do określenia nadmiaru tłuszczu, który jest wpychany zarówno pod jak i nad biustonoszem. Taka nadwyżka tłuszczu może powodować wypukłości, które mogą powodować u kobiet utratę przytomności w okolicy biustonosza.

Czy możesz być za gruby na zabieg CoolSculpting?

Aby być dobrym kandydatem do CoolSculpting, najlepiej jest mieć wskaźnik BMI poniżej 30 roku życia i prowadzić dość zdrowy tryb życia. Powinieneś również mieć kieszenie z nadającym się do szczypania tłuszczem. Najlepiej jest umówić się na wizytę u konsultanta, aby mógł on dokonać oceny i sprawdzić, czy jesteś dobrym kandydatem.

Ile tłuszczu może usunąć CoolSculpting?

CoolSculpting usuwa liczbę komórek tłuszczowych w miejscach poddawanych zabiegowi nawet o 25%. CoolSculpting nie powinien być traktowany jako procedura odchudzania, ale jako procedura redukcji tkanki tłuszczowej, która usuwa obszary uporczywej tkanki tłuszczowej.

Jeśli chcesz zmniejszyć swoją ogólną wagę ciała, należy rozważyć zmianę diety i nawyków żywieniowych. Zalecamy stosowanie zdrowej, zrównoważonej diety i regularne umiarkowane ćwiczenia fizyczne. Jeśli chcesz stracić większą ilość tłuszczu, korzystne może być poddanie się naszemu medycznie kierowanemu planowi leczenia odchudzania, Mediweight. 

Czy CoolSculpting trwale niszczy komórki tłuszczowe?

Technologia CoolSculpting celuje w komórki tłuszczowe pod skórą i obniża temperaturę komórek tłuszczowych w obszarze zabiegowym do 4 stopni. Powoduje to śmierć komórek tłuszczowych. Komórki tłuszczowe są następnie metabolizowane przez organizm. Komórki tłuszczowe nie wracają po zniszczeniu, co sprawia, że jest to zabieg trwały. 

Należy pamiętać, że procedura redukcji tkanki tłuszczowej CoolSculpting nie jest zabiegiem odchudzającym. Możliwe jest przybranie na wadze, jeśli nie zachowasz swoich zdrowych nawyków. Jeśli przybierzesz na wadze, Twój organizm będzie ją przechowywał w pozostałych komórkach tłuszczowych. Obszar poddany zabiegowi CoolSculpting nie wróci do przechowywania przez organizm upartego tłuszczu.

Jednak w przypadku przedłużającego się ekstremalnego przyrostu masy ciała, komórki tłuszczowe z sąsiednich obszarów mogą rozprzestrzeniać się na wolne miejsca spowodowane przez leczenie.

Czy CoolSculpting jest skuteczny dla elastyczności skóry?

CoolSculpting nie jest zabiegiem ujędrniającym skórę. Jednakże, jeśli skóra w miejscach poddanych zabiegowi może wydawać się gładsza i bardziej jędrna, może wydawać się bardziej napięta. 

Procedura Accent Prime to zatwierdzony zabieg ukierunkowany na cellulit, ujędrnienie skóry i modelowanie sylwetki. 

Czy wyniki CoolSculpting wyglądają naturalnie?

Wyniki CoolSculpting wyglądają naturalnie, ponieważ rozwijają się stopniowo w tygodniach po zabiegu. Przykładowe rezultaty można obejrzeć w galerii przed i po zabiegach CoolSculpting.

Czy CoolSculpting może wpływać na ciążę?

Zabieg nie jest zalecany dla osób, które są w ciąży lub karmiących piersią. Osoby cierpiące na krioglobulinemię lub parakoksalną zimną hemoglobinurię również nie są idealnymi kandydatami do CoolSculpting. 

Czy CoolSculpting powoduje uderzenia lub zagłębienia skóry?

Ryzyko zagłębień skóry po CoolSculpting jest niskie, ponieważ komórki tłuszczowe są niszczone równomiernie na całej powierzchni skóry. 

Czy CoolSculpting powoduje siniaki?

Niektórzy pacjenci doświadczają siniaków po CoolSculpting. Wynika to z ciśnienia ssania wytwarzanego przez aplikator. Obszar poddawany zabiegowi będzie prawdopodobnie czerwony przez 20 minut po zabiegu. Jeśli wystąpią siniaki, nie będzie to długotrwały efekt uboczny.

Odradzamy przyjmowanie środków przeciwbólowych przed zabiegiem, ponieważ może to zwiększyć efekty uboczne CoolSculpting, takie jak siniaki.

Czy CoolSculpting jest zabiegiem chirurgicznej redukcji tkanki tłuszczowej?

CoolSculpting nie jest zabiegiem chirurgicznym, lecz nieinwazyjną alternatywą redukcji tkanki tłuszczowej dla operacji. Podczas CoolSculpting przeszkolony lekarz wykonuje zabieg przy użyciu ręcznego urządzenia. Dostawca medyczny nakłada na wybrane miejsce płatek żelowy i aplikator, zapewniając kontrolowane chłodzenie docelowego tłuszczu. Następnie lekarz umieszcza urządzenie na skórze, jednocześnie podając technologię chłodzenia w miejscu docelowym.

Zabiegi chirurgiczne, takie jak liposukcja, są natomiast znacznie bardziej inwazyjne i polegają na cięciu, zszywaniu i znieczulaniu. Procedura liposukcji często wymaga również znieczulenia miejscowego, natomiast CoolSculpting nie wymaga uspokojenia ani znieczulenia.

20 sierpnia 2020 Medycyna estetyczna