Co dalej po botoksie? Jak wypełniacze skórne uzupełniają leczenie botoksem

25 sierpnia 2020 Medycyna estetyczna

Kluczowe punkty

Botoks i wypełniacze skórne mogą być stosowane obok siebie do leczenia zmarszczek na twarzy i innych obszarach ciała. Na tej stronie możesz się o tym przekonać:

Różnica między Botoxem a wypełniaczami skórnymiCzemu Botox nie zawsze wystarcza do leczenia zmarszczekCzy Botox i wypełniacze skórne mogą być wstrzykiwane w tym samym czasie? Szybka tabela porównawcza Co jeszcze można wykorzystać w leczeniu utraty objętości?

Różnica między Botoxem a wypełniaczami skórnymi

  • Botoks tymczasowo rozluźnia mięśnie poprzez blokowanie komunikatów chemicznych z nerwów do mięśni. Wypełniacze skórne wykonane są z kwasów hialuronowych, które służą do wypełniania zmarszczek i dodawania objętości do obszarów twarzy, które stały się puste. W ten sposób tworzą one pełniejszą, bardziej młodzieńczo wyglądającą skórę.

Zazwyczaj pacjenci odwiedzający lekarza mają określony obszar twarzy, który chcieliby leczyć zastrzykami z botoksu. Mogą to być na przykład linie zmarszczek, linie czoła lub kurze łapki. Podczas konsultacji, doświadczony lekarz oceni całą twarz pacjenta. Następnie (s)proponuje sposób, w jaki potraktowaliby oni obszary budzące obawy pacjenta, jak również sugeruje inne obszary twarzy, które skorzystałyby na leczeniu. W niektórych przypadkach będzie to oznaczało użycie wypełniaczy skórnych obok Botoxu.

Dlaczego Botox nie zawsze jest wystarczający do leczenia zmarszczek

Istnieje wiele artykułów, które obejmują temat "Botox vs wypełniacze skórne", ale te dwa zabiegi powinny być postrzegane jako uzupełniające, a nie konkurencyjne.

Botoks jest stosowany w leczeniu zmarszczek dynamicznych, są to zmarszczki, które rozwijają się podczas ruchów mięśni. Botoks rozluźnia te mięśnie, ograniczając ich ruch, a tym samym skóra nałożona na mięsień wygląda na gładszą.

Wypełniacze skórne są przydatne do wygładzania zmarszczek statycznych, są to zmarszczki, które są widoczne pomimo braku ruchu mięśni.

Wypełniacze skórne mogą być również stosowane do dodawania struktury i objętości do obszarów twarzy, które z wiekiem stały się puste; Botox nie może być stosowany w tym celu, ponieważ nie wypełnia zmarszczek lub dodaje objętości, po prostu zmniejsza ruch mięśni.

Czy Botox i wypełniacze skórne mogą być wstrzykiwane w tym samym czasie?

Tak, ale w zależności od leczonego obszaru, lekarz może zasugerować, aby poczekać dwa tygodnie, aby zobaczyć wyniki zastrzyków z botoksu przed podaniem wypełniaczy skórnych na tym samym obszarze.

Posiadanie Botoxu i wypełniaczy w tym samym czasie może faktycznie przedłużyć efekty działania wypełniaczy, ponieważ im bardziej aktywne są mięśnie twarzy, tym szybciej rozkładają się wypełniacze skórne - Botox tymczasowo ogranicza ruch mięśni twarzy. Inną korzyścią z posiadania Botoxu jest to, że jak ruch mięśni leczonych jest ograniczona, co może zapobiec zmarszczki w tych obszarach od pogorszenia.

Botoks i wypełniacze skórne: Tabela Szybkiego Porównania

Co jeszcze można wykorzystać do leczenia utraty objętości?

Utrata objętości następuje wraz z wiekiem i może powodować wydrążenia wokół oczu, a w szczególności spłaszczenie powierzchni policzków. Może również powodować takie problemy, jak linie nosowo-ustne, podgardla i przewrócenie się ust w dół.

Ulterapia może być stosowana wraz z wypełniaczami skórnymi. Jest to niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje energię ultradźwięków do liftingu i napinania twarzy poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Ulterapia stymuluje produkcję kolagenu w głębokich tkankach, który następnie unosi poduszki tłuszczowe i tkanki. Wraz z wiekiem tracimy kolagen w tkankach głębokich, więc tkanki stają się luźne i wszystko zaczyna opadać. Dzieje się to na wszystkich obszarach twarzy i ciała. Ulterapia leczy tkanki głębokie i stymuluje produkcję kolagenu.

Na całej twarzy mamy też kieszenie z tłuszczem, które z wiekiem zaczynają się kurczyć. Kieszenie tłuszczowe w środkowej części twarzy są pierwszymi, które ulegają zmniejszeniu. Oznacza to, że twarz ma mniejszą objętość i jest to kolejny powód do zwisania i opadania.

Jeśli chcesz połączyć wypełniacze skórne z Ultherapy, oba zabiegi mogą być wykonane w tym samym dniu. Ideałem jest jednak, aby najpierw wykonać Ultherapy, a następnie nałożyć wypełniacze skórne 1-2 tygodnie później.

Co dalej?

Przeczytaj więcej o Botoxie z naszym przewodnikiem po Botoxie dla niemowląt i dowiedz się więcej o wyborze właściwego lekarza do leczenia Botoxem w Surrey tutaj.

W naszym dziale porad znajdziesz również informacje na temat Botoxu i wypełniaczy skórnych po pielęgnacji.

25 sierpnia 2020 Medycyna estetyczna