Niech to będzie rok, w którym osiągniesz swoje cele związane z dobrym samopoczuciem

31 marca 2021 Medycyna estetyczna

W ramach powitania nowego roku, wielu z nas przyrzekło sobie wprowadzić zmiany, które pozwolą nam być bardziej sprawnymi, zdrowszymi lub bardziej zrównoważonymi. Statystyki pokazują, że około 60% z nas robi noworoczne postanowienia, ale tylko około 10% z nas jest w stanie osiągnąć swoje cele. Według badania przeprowadzonego przez Inc.1, cztery najważniejsze postanowienia w tym roku to: dieta/zdrowe odżywianie (71%), planowanie większej ilości ćwiczeń (64%), utrata wagi (54%) i oszczędzanie pieniędzy/mniej wydatków (32%). Czy któryś z tych celów znajduje się na Twojej liście? Przyznaję, być może będziesz musiał skorzystać z pomocy księgowego lub planisty finansowego, aby pomóc Ci z numerem czwartym, ale z pewnością możemy pomóc Ci w uczynieniu pierwszych trzech bardziej osiągalnymi. W Key Laser Institute posiadamy wiele wspaniałych narzędzi, które mogą pomóc w utracie tkanki tłuszczowej i budowaniu mięśni, aby uzyskać lepiej wyglądające ciało, w tym zabiegi CoolSculpting®, SculpSure® i Vanquish ME™. Oferujemy dostosowane do indywidualnych potrzeb plany, które obejmują te narzędzia, aby uzyskać najlepsze rezultaty, jakich szukasz. Narzędzia te zapewnią lepsze rezultaty w połączeniu ze zdrowym stylem życia i równowagą hormonalną, więc omówmy je nieco.

Sprawdzona i prawdziwa strategia dietetyczna, aby pomóc w utracie wagi jest redukcja węglowodanów (jedzenie mniej cukru, soki owocowe, ziarna i przetworzonej żywności). Diety ketogeniczna, Whole30, Dukana i South Beach, a także wiele innych, wykorzystują proste ograniczenie węglowodanów jako narzędzie do osiągnięcia celów związanych z utratą wagi. Odkryłam, że moi pacjenci mają dobre wyniki, łącząc te plany z jakimś rodzajem przerywanego postu. Przerywany post polega na spożywaniu wszystkich kalorii podczas krótkiego okna żywieniowego podczas każdego 24-godzinnego okresu lub na poszczeniu przez dłuższy okres czasu dwa razy w tygodniu lub raz w tygodniu. Okres postu pozwala na regulację wielu hormonów, w tym insuliny, która ostatecznie pomaga regulować utratę tłuszczu i hormonów magazynowania tłuszczu2. Dodatkowo, post zwiększa poziom testosteronu i hormonu wzrostu - dwóch hormonów, które są kluczowe dla lepszego samopoczucia, budowania masy mięśniowej i starzenia się z gracją.

Porozmawiajmy teraz o ćwiczeniach. A raczej o tym, jak zmaksymalizować rezultaty ćwiczeń. Ćwiczenia są kluczem do reżimów utraty wagi, ale czasami mogą być frustrujące, gdy nie widzisz szybko wyników, na które liczysz - albo na skali, w lustrze, lub pod względem tego, jak twoje ubrania pasują. Kiedy dieta jest zoptymalizowana, to znaczy, kiedy proste węglowodany są ograniczone i przerywany post jest wdrożony, wyniki uzyskane z ćwiczeń są łatwiejsze do uzyskania. Jednak widoczne rezultaty mogą być nadal powolne do realizacji, jeśli hormony i stan składników odżywczych nie są w równowadze. Jedną z rzeczy, które robimy tutaj w Key Laser Institute jest zlecanie badań laboratoryjnych, które oceniają stan hormonów i odżywiania. Kiedy mamy już te wyniki, interpretujemy je i szczegółowo analizujemy z naszymi pacjentami, ostatecznie opracowując wspólnie uzgodniony, zindywidualizowany plan, który pomoże im osiągnąć cele związane z utratą wagi/zdrowia. Dokonywanie zmian w diecie i dodawanie więcej ćwiczeń do swojego życia jest o wiele łatwiejsze do zrobienia, jeśli masz pozytywne wzmocnienie widząc owoce swojej pracy szybko w lustrze!

31 marca 2021 Medycyna estetyczna