Efekty zabiegu karboksyterapii

14 sierpnia 2014 Karboksyterapia

Ciało każdego z nas jest narażone na powstawanie wielu niedoskonałości, całkowicie zaburzających nasz wygląd zewnętrzny. Rzeczy takie jak zmarszczki, rozstępy czy cellulit skutecznie spędzają sen z powiek zwłaszcza kobietom. Na pozór wydaje się co prawda, że istnieje wiele sposobów i środków pozwalających na walkę z nimi, ale skuteczność dostępnych w sklepach kosmetyków często jest dość wątpliwa. Na szczęście współczesna technologia coraz częściej przychodzi nam w takich kwestiach z pomocą. Bardzo dobrą propozycją dla każdego zainteresowanego tym tematem może być karboksyterapia, zabieg, który łączy w sobie sprawdzone, tradycyjne rozwiązania z nowoczesnością.

Jako metoda stosowana w medycynie powstała ona już wiele dziesięcioleci temu, w latach 30 ubiegłego wieku. Wykorzystywana była przede wszystkim w leczeniu dolegliwości żył i tętnic. Jak sama nazwa wskazuje, w karboksyterapii wykorzystywany jest przede wszystkim dwutlenek węgla. Na czym jednak dokładnie polega ów zabieg? Dwutlenek węgla jest powszechnie znanym związkiem, który otacza nas praktycznie wszędzie w naszym życiu codziennym. Znamy wiele różnych jego właściwości oraz sposobów na wykorzystanie w przemyśle, chociażby do produkcji napojów gazowanych. Równocześnie jednak większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak doskonały wpływ może on mieć na naszą skórę.

Wpływ ten przez wiele lat był badany zarówno przez naukowców amerykańskich, jak i europejskich. Z czasem zaczęto odnosić na tym polu pewne sukcesy, choć kwestia ta nie była w żaden sposób szeroko poruszana w mediach. Karboksyterapia zdobyła rozgłos dopiero w XXI wieku, kiedy to pojawiło się wiele innych rozwiązań technologicznych pozwalających na pełne wykorzystywanie jej potencjału. Istnieje wiele czynników które mogą znacznie pogarszać stan naszej skóry i przyczyniać się do szybszego jej starzenia. W znacznym stopniu jest to oczywiście nasz tryb życia, ale nie zawsze mamy na nie wyraźny wpływ. W czasie karboksyterapii na ciele pacjenta wykonuje się wiele niewielkich nakłuć, za pomocą których wprowadzany jest następnie dwutlenek węgla.

14 sierpnia 2014 Karboksyterapia