Karboksyterapia – kiedy najlepiej się jej poddać

13 sierpnia 2014 Karboksyterapia

Karboksyterapia jest terapią stosowaną w walce z cellulitem i nadmierną tkanką tłuszczową. Wstrzykiwany dwutlenek węgla odpowiednio rozchodzi się wraz z krwią, tlenem i substancjami odżywczymi. W wyniku tego błony komórek pękają, a nadmiar płynu komórkowego, który wydostaje się na zewnątrz zostaje wydalany przez organizm. Efekt zabiegu jest najlepszy, gdy zostanie połączony z zabiegami przy użyciu fal radiowych, endermologii oraz manualnym drenażem limfatycznym. Aby utrzymać efekt końcowy specjaliści zalecają ponawianie zabiegu raz w roku.

Karboksyterapia jest stosowana w wielu przypadkach, niżej przedstawimy niektóre z nich. Jako pierwszy wybraliśmy rozstępy i blizny, które stają się dla nas zbyt uciążliwe. Niestety nie znikną one całkowicie, lecz dzięki CO2 znacznie się redukują, poprzez działanie kolagenu, wytwarzanego pod wpływem dwutlenku. Zagęszcza on tym samym skórę i poprawia jej kolor. Niedoskonałości stają się wtedy znacznie mniej widoczne. Następnym jest leczenie cieni i obrzęków pod oczami. Wspomniany wyżej kolagen wzmaga ukrwienie skóry, dzięki czemu cienie nie są takie wyraziste lub całkowicie znikają.

Karboksyterapia doskonała jest także jeśli chodzi o walkę z wypadaniem włosów. Po aplikacji dwutlenku węgla w miejsca, gdzie włosy wpadają możemy spodziewać się zahamowania tegoż procesu. Nawet możemy się pozbyć tej przypadłości na stałe, aby do tego doszło należy połączyć zabieg z innymi lekami i preparatami na wypadanie włosów. Ważnym, w szczególności dla pań zastosowaniem karboksyterapii jest poprawa kondycji i kolorytu skóry oraz redukcja zmarszczek. Jest to zatem odpowiedź na problemy niejednej kobiety. Po zabiegu skóra staje się bardziej sprężysta, jędrna, napięta, przy czym znacznie poprawia się jej kolor, a wszelakie niedoskonałości stają się niewidoczne lub zupełnie znikają.

13 sierpnia 2014 Karboksyterapia