Kuracja dwutlenkiem węgla - karboksyterapia

14 sierpnia 2014 Karboksyterapia

Wiele z pań dla pięknego i olśniewającego wyglądu poddaje się przeróżnym zabiegom kosmetycznym. Pytanie, czy wiedzą o istnieniu karboksyterapi i czym ona jest? Mianowicie jest to rodzaj terapii z zastosowaniem dwutlenku węgla. Została ogłoszona przełomowym wynalazkiem od czasów botoksu. Na dzień dzisiejszy jest wielkim osiągnięciem medycyny estetycznej. Z owego rozwiązania chętnie korzysta coraz więcej kobiet na całym świecie. Jej cechą charakterystyczną jest fakt, iż jest mało inwazyjna oraz bezpieczna. Najczęściej decydują się na nią panie, które mają problemy z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, łuszczycą, zaburzeniami krążenia obwodowego, owrzodzeniami , opóźnionym gojeniem ran czy też chcą nieco odmłodzić skórę.

Każdy kto podda się takiemu zabiegowi ma wstrzykiwane niewielkie ilości dwutlenku węgla pod skórę, za pomocą specjalistycznego sprzętu medycznego. Brzmi groźnie, ale wcale nie jest niebezpieczne czy skomplikowane. Bezpośrednie przetaczanie CO2 do krwi doprowadza do szybszego przepływu tlenu, składników odżywczych oraz samej krwi do miejsca, które ma być „ulepszone”. Powoduje to regeneracje komórek i poprawia mikrokrążenie. Nie należy się bać pierwszego efektu zabiegu, ponieważ jako pierwsza pojawia się reakcja zapalna wywoływana przez dwutlenek węgla, ale już w pierwszych momentach wywołuje to produkcję kolagenu. W późniejszym okresie, zazwyczaj po kilku miesiącach następuje tzw. remodeling naskórka.

karboksyterapia

Odbywa się to w efekcie wraz z kurczeniem się włókien kolagenowych, co wywołuje zamierzony cel czyli skóra staje się bardziej sprężysta. Jeśli chodzi o redukcje zbędnej tkanki tłuszczowej odbywa się to w taki sposób: CO2 po części zmienia się w kwas węglowy, który odpowiada za rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W ten sposób poprawia się metabolizm, a uwolniony tłuszcz zostaje wydalony i wymarzona i sprężysta sylwetka jest w zasięgu naszej ręki. Trzeba jednak nastawić się na niewielki dyskomfort podczas zabiegu, nie trwa on jednak długo, znika po ok. 5 min po zabiegu. Przez jakiś czas można zaobserwować zaczerwienienia i obrzęk w miejscu poddanym kuracji, lecz ten także szybko znika.

14 sierpnia 2014 Karboksyterapia